Ģitārists Kaspars Niklasons izdod noskaņām bagātu instrumentālo albumu

Raksta attēls - Ģitārists Kaspars Niklasons izdod noskaņām bagātu instrumentālo albumu Publicitātes foto

27.10.2022

Mūziķis Kaspars Niklasons publisko paša vārdā nosaukto pilnmetrāžas debijas albumu. To veido 11 instrumentāli skaņdarbi, kas ir akustiskās un elektriskās ģitārmūzikas sakausējumi, veltīti mūziķa iekšējās pasaules meklējumiem un tuviniekiem. Albums ierakstīts mūziķa studijā vecvecāku mājā virs vectēva gleznošanas darbnīcas.

Kaspars Niklasons ir mūziķis, komponists, producents, kurš studē klasisko ģitārspēli Latvijas Mūzikas akadēmijā. Domājot par attiecībām ar sevi, ģimeni un pasauli, tapa šobrīd personīgākais veikums - albums, kas veltīts mūziķa saknēm un nosaukts paša vārdā. Skaņdarbos ievītas apkārtējās vides skaņas un sarunas ar līdzcilvēkiem. Tā noskaņu un intonāciju ietekmējuši Niklasona vectēva Imanta Vecozola mākslas darbi.

Jau septembrī izdotais skaņdarbs “Muffled” piedāvā plašu skaņu spektru, sākot no elektroniskām vibrācijām līdz mutuļojošam akustiskās ģitāras skanējumam. Kā otrais tika publiskots “Lonely Mind”, kurā mūziķis iedvesmojies no vecvecāku ikdienas dinamikas. “Mani uzrunāja ideja par laika tveršanu pa dienām - ko tādu Rīgas skrējienā būtu grūti iztēloties. Te laiks ir valūta. Šī doma manī rezonēja un kļuva par skaņdarba “Lonely Mind” idejisko virzienu,” atzīst Niklasons. Skaņdarba ierakstā piedalījās arī vijolniece Spāre Vītola.

Jautāts par nākotnes plāniem viņš atbild: “Es atceros to dienu, kad sapratu - viss, ko šajā dzīvē vēlos darīt, ir rakstīt mūziku, sadarboties ar citiem mūziķiem un spēlēt. Nākotnē labprāt rakstītu dziesmas arī vokālistiem, taču šobrīd jūtos organiski, darbojoties tieši instrumentālās mūzikas žanrā. Ar šo albumu esmu nobriedis iepazīties tuvāk ar savu klausītāju.”

 Kaspara diskogrāfiju veido 2019. gadā izdots EP “Yard Wolf” un 2021. gadā izdots miksteips “ T e l p a s_01”, abi ieraksti nominēti Mūzikas ierakstu gada balvai  “Zelta mikrofons”. Niklasons arī komponējis mūziku vairākām teātra izrādēm. Viņš šobrīd atrodas Erasmus+ braucienā Sicīlijā, kur padziļināti apgūst klasisko ģitārspēli un iepazīst jaunu kultūru.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!