Foto: ar ballīti atklāj unikālu Dziesmu svētku balss spēli "DzieDot"

Raksta attēls - Foto: ar ballīti atklāj unikālu Dziesmu svētku balss spēli "DzieDot" Publicitātes foto

19.04.2018 / Parmuziku.lv

17. aprīlī pirmizrādi piedzīvoja unikāls tehnoloģiju risinājums – Latvijā izstrādātā balss spēle "DzieDot". Paši pirmie spēli atklāšanas pasākumā izmēģināja dažādi sabiedrībā zināmi dziedātāji un nedziedātāji – kordiriģents Jānis Ozols, Dziesmu svētku izpilddirektore Eva Juhņēviča, aktrise Samira Adgezalova, dziedātāja Rūta Dūduma, modes blogere Agnija Grigule, dekoratore Baiba Prindule–Rence un citi. Ar spēles palīdzību ikviens nedziedātājs var kļūt par dziedātāju – spēle vienkāršā un mūsdienīgā veidā ļauj iemācīties dziedāt latviešu tautasdziesmas četrbalsīgi. Tāpat spēle pirmo reizi vēsturē ļauj ikvienam virtuāli nonākt uz lielās Mežaparka skatuves XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku Sadziedāšanās naktī.

Spēles noteikumi ir pavisam vienkārši. Katrs cilvēks ar savu unikālo balss augstumu var piemeklēt sev piemērotāko dziesmas partiju. Ar savu balsi spēlētājs vada spēles galveno varoni – putnu – jo augstāk dzied, jo augstāk tas lidos, bet līdz ar zemu dimdināšanu tas nolaidīsies tuvāk zemei. Kad būs pieveikti trīs spēles līmeņi – arī dziedātprasme būs rokā!

“Tas ir ģeniāli, šī spēle ir ģeniāla! Esmu laimīga, ka kaut kas tāds ir. Iešu mājās un uzreiz lejupielādēšu, jo man dziedāšana ir sāpīgs jautājums. Man ir liela balss, ko īsti nemāku izmantot. Esmu gājusi pie vokālajiem pedagogiem, skolotājiem un viņi vienmēr ir teikuši, lai dungoju, kur vien varu. Un tagad ir šāda lietotne, ar kuru jebkurš cilvēks var iemācīties dziedāt. Un papildu piestrādājot pie dziedātprasmes, kopā tas var radīt lielus panākumus,” sajūsmā dalās aktrise Samira Adgezalova.

“Manuprāt, šī spēle ir labs veids, kā mācīties dziedāt. Varbūt ne tikai jauniešiem, bet arī vecākiem cilvēkiem. Iedodot telefonu rokās, viņiem noteikti būtu interesanti atminēties Dziesmusvētku repertuāru vai atcerēties to, ko paši, iespējams, dziedājuši koros,” saka dziedātāja Rūta Dūduma.

Dziesmusvētki ir pasākums, kurā pulsē Latvijas sirds un mājo patriotiska noskaņa. Dalība tajos ne vienam vien ir sapņu piepildījums, tādēļ jaunā balss spēle “DzieDot” dod iespēju ikvienam nokļūt uz lielās Svētku estrādes. Kad būs izieti visi trīs spēles līmeņi, spēlētājs var iedziedāt savu tautasdziesmas “Tumša nakte, zaļa zāle” versiju, kas var virtuāli aiznest uz pašu Dziesmusvētku kulmināciju – Sadziedāšanās nakts skatuvi. Tajā vienotā kopkorī apvienosies klātienes dziedātāji un tie spēlētāji, kas būs virtuāli iesnieguši savus dziesmas video.

“Šī ir pat ir ļoti izcila ideja, jo es personīgi neprotu dziedāt, vēl jo vairāk – dziedāt latviski. Manuprāt, tas ir katra latvieša sapnis nokļūt uz lielās Dziesmusvētku skatuves. Man vispār ļoti patīk dažādas lietotnes, un, ja vēl tās ir izglītojošas, tad tā ir augstākā pilotāža. Lai arī ir tik daudz youtube pamācības, kas māca gatavot ēst, es tās parasti neizmantoju un gatavot joprojām neprotu. Par šo jauno balss spēli man tomēr interese ir, un kaut vai intereses pēc to domāju izmēģināt! Nevar zināt, varbūt uz nākamajiem Dziesmusvētkiem vajadzēs divreiz lielāku estrādi būvēt! Ir jau tik liela piekrišana būt par Svētku skatītāju, bet tagad visi pratīs arī dziedāt,” uzskata modes blogere Agnija Grigule.

Balss spēli izstrādājis Swedbank kā Dziesmu un deju svētku lieldraugs ar Solfeg.io palīdzību un Latvijas Nacionālā kultūras centra padomu. Plašāka informācija par spēli un tās lejupielādes iespējām savos viedtālruņos: www.dziedot.lv.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!