Folkloras draugu kopa SKANDINIEKI izdod jaunu albumu

Raksta attēls - Folkloras draugu kopa SKANDINIEKI izdod jaunu albumu Publicitātes foto

22.03.2018 / Parmuziku.lv

Folkloras draugu kopa „Skandinieki” ir vadījusi un kuplinājusi neskaitāmus kāzu godus visā Latvijā un nu vēlas parādīt specifisku materiālu kopumu, kas palīdzetu ļaudīm svinēt godus, dziedot savas puses dziesmas, izdodot albūmu „Kāzas Sēļu zemēs” .

Latviešu kāzu tradīcijās ir izveidojies zināms dziesmu apjoms, kas tiek dziedāts no kāzām uz kāzām dažādos novados un situācijās. Tas ierobežo gan kāzu repertuāru, gan samazina zināmās kāzu dziesmas, piekam noplicina novada mantojumu. Katra novada brīnisķā valoda un muzikālā unikalitāte ir mūsu īstenā bagātība, tāpēc vēl jo vairāk gribas uzsvērt izloksnes burvību un nepieciešamību to neizmirst, nenoplicinot un nevienkāršojot visu līdz rakstu valodai. Tāpēc šajā albumā tiek piedāvātas kāzu dziesmas tieši sēļu novada izloksnēs. Skandinieku Sēļu kāzu albums parāda sēlisko izloksņu areāla skaistās un praktiski pielietojamās kāzu dziesmas, radot īpašu dziesmas valodas skanējumu, spēcīgas emocijas dažādībā un kāzu norises spilgtāko momentu iezīmēšanā.

Šis albums palīdzēs sēļiem un sēlisko izlokšņu areāla iedzīvotājiem vairāk apzināties savu identitāti un vieglāk sevi integrēt tradicionālās kultūras norisēs un izdarībās, dodot spēku, drosmi un zināšanas.

Albums tiks ieskandināts jau šo sestdienu, 2018. gada 24. martā plkst. 16.00, Ģertrūdes ielas teātrī, Rīgā, Ģertrūdes ielā 101a.

Albumu izdod izdevniecība „Lauska”, tas tapis ar Kultūrkapitāla fonda  un Skandinieku draugu atbalstu.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!