Filmas “Dvēseļu putenis” skaņu celiņš tagad pieejams albumā

Raksta attēls - Filmas “Dvēseļu putenis” skaņu celiņš tagad pieejams albumā Publicitātes foto

03.12.2019

Mūzikas ierakstu izdevniecība “MarLo Melodies Publishing (BMI)” laidusi klajā albumu, kurā iekļauta mūzika no režisora Dzintara Dreiberga nupat pie skatītājiem nonākušās filmas “Dvēseļu putenis”.

Albumā apkopotas 34 kompozīcijas, kuras filmas skaņu celiņam radījusi izcilā komponiste, vairākkārtēja prestižās “Emmy” balvas laureāte Lolita Ritmanis, to skaitā filmas fināldziesma “Lūgšana” ar Aleksandra Grīna vārdiem.

 “”Dvēseļu puteņa” stāsts ir tik skaists un reizē traģisks un spēcīgs, tas ietver mūsu tautas likteni un parāda mūsu Tēvzemes sākumu, notikumus tieši pirms brīvvalsts rašanās. Dzīvot līdzi katrai elpai, katrām sāpēm un bailēm, izjust stipro, bet vienlaikus trauslo latviešu dvēseli ikvienā ainā un ikkatrā radošā dvēselē, kas piedalījās filmas tapšanā, iekrāsot šo spēcīgo filmu mūzikas toņos, savā asinsbalsī, savā mīlestībā pret Tēvzemi – šo darbu veicot, jutu vienlaikus visdziļāko atbildību un milzu pateicību par uzticēšanos un iespēju sadarboties ar tik talantīgiem māksliniekiem,” pauž Lolita Ritmanis.

Izcilās latviešu izcelsmes komponistes filmas mūzikas ierakstā piedalījies diriģents Māris Sirmais un Valsts Akadēmiskā kora “Latvija” mākslinieki, kā arī īpaši filmai izveidots orķestris. Tajā orķestra producents un Latvijas Lielās mūzikas balvas laureāts Edgars Saksons apvienojis mūziķus no Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra, Latvijas Nacionālās operas un baleta, kamerorķestra “Sinfonietta Rīga” un Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas. Mūzikas ieraksts veikts Latvijas Radio 1. studijā Māra Briežkalna un skaņu režisora Vara Kurmiņa virsvadībā. Filmas instrumentācijas konsultants ir Larijs Renčs no ASV, savukārt mūzikas miksēšanu īstenoja amerikāņu producents un skaņu režisors Marks Matsons.

“Tikko bija skaidrs, ka “Dvēseļu putenis” būs, pirmā doma bija, ka gribētos Lolitu Ritmanis piesaistīt filmas mūzikas veidošanai – galvenokārt jau viņas profesionālisma dēļ. Turklāt Latvija un visas tēmas, kas saistītas ar mūsu identitāti, viņai ir ļoti svarīgas. Lolita tās izjūt sevišķi dvēseliski, un šādai filmai tas bija pilnīgi nepieciešams. Mūzika filmai iedod dvēseli. “Dvēseļu putenis” bez mūzikas izskatījās pavisam citādi, tādēļ patiesi varu teikt, ka filmas panākumu pamatā lielā mērā ir arī Lolitas radītā neatkārtojamā mūzika,” norāda filmas režisors Dzintars Dreibergs.

Jau ziņots, ka filma “Dvēseļu putenis” no 8. novembra ir skatāma kinoteātros lielākajās Latvijas pilsētās, kā arī novadu kultūras un tautas namos. Filmu veidojuši kino profesionāļi no Latvijas un citām valstīm: režisors un producents Dzintars Dreibergs, producente Inga Praņevska, galvenais operators Valdis Celmiņš, Rīgā dzimušais scenārists, Ņujorkas Universitātes profesors Boriss Frumins, komponiste, prestižās Emmy balvas laureāte Lolita Ritmanis, Casting Bridge aktieru atlases režisore Gunita Groša, galvenais mākslinieks Juris Žukovskis, galvenā kostīmu māksliniece Sandra Sila, galvenā grima māksliniece Dzintra Bijubena, studija KULTFILMA un citi. Biļetes uz filmu “Dvēseļu putenis” var iegādāties kinoteātru biļešu kasēs un tiešsaistē. Vairāk informācijas par filmu, tās izrādīšanas vietām un biļešu iegādi aicinām meklēt filmas mājaslapā www.dveseluputenis.lv, kur pieejamas precīzas norādes uz biļešu iegādes iespējām.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!