Festivāls Laba Daba pirmo reizi atklāj Labdarības pļavu

Raksta attēls - Festivāls Laba Daba pirmo reizi atklāj Labdarības pļavu Foto: Pexels.com

27.07.2018 / Parmuziku.lv

Svinot desmito pastāvēšanas gadu, LABA DABA aicina uz labiem darbiem un aizsāk jaunu tradīciju, festivālā ieviešot labdarības programmu. To šogad atklās ar “Fonda Līdzskaņa” labdarības izsoli, kurā varēs ziedot līdzekļus grūtībās nonākušajiem mūziķiem, apmaiņā pret to saņemot kādu īpašu, festivāla mūziķiem piederošu priekšmetu.

Festivāla LABA DABA mūziķi, vēloties atbalstīt tos kolēģus, kuriem nepieciešama palīdzība un kas saskārušies ar nopietnām veselības vai sadzīviskām problēmām, izsolei ziedojuši dažādus priekšmetus, kas saistīti ar viņu muzikālo karjeru un kuriem ir kāda pievienotā vērtība. Piemēram, grupa “Zāle” fanu rokās nodos “dārgumu” lādīti ar dažādiem priekšmetiem, kas atklāj grupas biogrāfiju, Satellites LV – T-kreklu no fanu iecienītākā videoklipa, bet Dzelzs Vilks – jubilejas dziesmu izlases testa spieduma vinila plati ar autogrāfiem. Labdarības akcijā piedalīsies arī tādas muzikālās apvienības un mūziķi kā grupas “Inokentijs Mārpls” solists Dambis, grupa “Sigma”, ”Zāle”, Riga Reggae, Jēkabs Nīmanis, Jany May, Ministry of echologie u.c.

“Ideja par labdarības izsoli radās, ciemojoties radio Star FM raidījumā “Zoopasta”. Tā vadītāja Baiba Sipeniece–Gavare ierosināja vairāksolīšanai ziedot savu kleitu, kuras autore ir Elita Patmalniece, un galvas rotu. Sapratām, ka šo ideju varam izvērst lielāku un aicināt ziedot arī citus mūzikas industrijas pārstāvjus. Doma, ka mūziķi gatavi ziedot ko sev svarīgu citu mūziķu labā, mani aizkustina. Vēl jo vairāk priecē, ka tas ne tikai iepriecinās grūtībās nonākušos mūziķus, bet arī radīs prieku festivāla apmeklētājos, “ komentē “Fonda Līdzskaņa” vadītāja Liena Grīna.

“Šī ir apsveicama ideja! Ļoti pozitīvi vērtēju “Fonda Līdzskaņa” darbību un šo iniciatīvu, ar kuras palīdzību varam atbalstīt tos, kas nonākuši sarežģītās situācijās. Savukārt festivāla apmeklētājiem tā ir iespēja savā īpašumā iegūt kaut ko unikālu no saviem iecienītajiem māksliniekiem,” komentē festivāla LABA DABA direktore Gundega Turnele.

“Fonds Līdzskaņa” savā pusotru gadu ilgajā pastāvēšanas laikā atbalstījis 14 mūziķus, tajā skaitā Rolandu Ūdri, Sondru Zaļupi, Valdi Atālu, Aleksandru Šlujevu, Uldi Krūmiņu, Daini Dobelnieku u.c. Jau otro gadu fonds rīko radošo nometni, kurā Latvijas mūziķi kopā rada skaņdarbus, par kuriem iegūtie līdzekļi tiek veltīti grūtībās nonākušo mūziķu atbalstam.

Kā es varu atbalstīt mūziķus?
Arī tu vari atbalstīt mūziķus, piedaloties izsolē vai veicot mērķziedojumu fonda mājas lapā www.lidzskaņa.lv vai arī iegādājoties mūziķu radītos oriģināldarbus e-veikalā.

Par “Fondu Līdzskaņa”
“Fonds Līdzskaņa” atbalsta mūziķus, kuri devuši ievērojamu ieguldījumu Latvijas kultūras dzīvē, bet šobrīd dažādu iemeslu dēļ vairs nevar aktīvi darboties mūzikas nozarē. Fonds sniedz gan finansiālu atbalstu veselības un sadzīvisku problēmu pārvarēšanai, gan piedāvā praktisku palīdzību, lai uzlabotu mākslinieka ikdienas apstākļus vai aktualizētu radošo darbību.

Vairāk: www.lidzskana.lv
Seko līdzi jaunumiem: www.facebook.com/lidzskana/

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!