Festivāls Bildes 2015 turpinās Kongresu namā

Raksta attēls - Festivāls Bildes 2015 turpinās Kongresu namā Foto: Veronika Simeņikova

19.11.2015 / Parmuziku.lv

Pēc pirmajiem četriem 30. jubilejas akustiskajiem koncertiem mūzikas kluba Kaļķu vārti telpās, mūzikas un mākslas festivāls BILDES 2015 ir sasniedzis savas programmas otro daļu. Kā ierasts, tā turpināsies Rīgas Kongresu namā.

No 27. līdz 29. novembrim klausītājiem būs iespēja apmeklēt Jauno grupu un BILŽU veterānu kopprojektu koncertu, BILDĒS sevi pieteikušo grupu un radošo personību kopprojektu koncertu, Koncertu bērniem, kā arī noslēdzošo – BILŽU” veterānu koncertu.

27. novembrī plkst. 19:00 norisināsies Jauno grupu un BILŽU veterānu kopprojektu koncerts, kam raksturīgi radoši un izdomas bagāti jauno un pieredzējušo mūziķu kopīgi veidoti priekšnesumi.

Šogad tajā uzstāsies tādi kopprojekti kā Mitav un Normunds Pauniņš; Rusted Wheel un Aivars Rakovskis; Ron The Star un Atis Zviedris; TRĪS un Jānis Dubavs; FREENIXZ un Edgars Silacērps; Marlēna un Adrians Kukuvass; J.E.E.B un Atis Ieviņš; The Foxtails un DAMBIS; Kristīne Šomase & Attachment un Edvīns Zariņš; The Loudstones un Raimonds Bartaševičs; 45. v-sk. un Aija Vītoliņa; ESPRESSO un Miks Dukurs; NOT YET un Kārlis Auzāns; The Twins Peek un Jānis Bukums; So Lucid Electric Feel un Ainars Virga; Inqognito un Artūrs Račinskis; Wild Detroit Gang un Normunds Jakušonoks; Teleports & Daniels Haitovs un Artūrs Duboks. Koncerta īpašie viesi – grupa Mant. 

Savukārt 28. novembrī plkst. 19:00 koncertēs festivālā sevi jau pieteikušās grupas sadarbībā ar Latvijā pazīstamiem radošo profesiju pārstāvjiem – Audiokvartāls un muzikaspasaule.lv redaktors Gundars Minalgo; B OPTIMIST un TV režisors Arvīds Babris; Los Daugavas Nens un raidījuma LNT brokastis vadītājs Andris Petkēvičs; Klibs Taurenis un LTV laika ziņu redaktors Toms Bricis; Kumosiņš un aktieris Jānis Kirmuška; Legacy ID un aktrise Karīna Tatarinova; Oceanpath un diriģents Kaspars Ādamsons; Oranžās brīvdienas un politiķis Ivars Godmanis; Vēja Vārti un Latvijas Radio 5 – Pieci.lv ētera personība Kaspars Mauriņš; Flame & The Rolltones un režisors Igors Linga; Gapoljēri un LTV ētera personība Edgars Raginskis; Pussy Rock un Latvijas skautu un gaidu vadītājs Jānis Iklāvs; Voice of Instruments un Latvijas Radio 2 un LNT raidījuma Dzintara dziesmas vadītāja Velga Vītola. 

Turpretī 29. novembrī BILDES piedāvās divus koncertus – Koncertu bērniem un BILŽU veterānu koncertu.

Pa dienu plkst. 12:00 notiks pozitīvām emocijām bagāts koncerts bērniem, kurā piedalīsies tādas grupas un izpildītāji kā Dzeguzīte; Knīpas un Knauķi; Poppy; Podziņas; Rasa; Tev un man; Vējā; Ziemeļu ģimene un Ildzēni; Tu un es; Stepa dejas studija Top Tap Company; Iecavas Zebras stepa dejas un pavadošais koklētāju ansamblis; Ķengaraga Ķengurīši; Kolibri; Daira Madara un Uldis Kākuļi; Maruta Agape un Roberts Gobziņi; Lienes Šomases radošā studija; Agra Daņiļēviča deju skolas Dzirnas mazie dejotāji. Koncertu vadīs Igeta Gaiķe.

Tās pašas dienas vakarā plkst. 18:00 notiks festivāla 30. jubilejas gada noslēdzošais – BILŽU veterānu koncerts. Tajā uzstāsies daudzi tautā iemīļoti un festivālā muzikālu rūdījumu guvuši mākslinieki – IGO; Marhils; Guntars Račs; Ainars Mielavs; Colt; Dzidriņas megasistēma; Keksi un Lolita Novikova; Pērkons; Rīgas Viļņi; Olga Rajecka; Kaspar Bindeman; Ieva Sutugova un Mārtiņš Brauns; UFO grupa; Varis Vētra; Lolita Vambute, Raimonds Eizenšmits, Einārs Vītols un Vintāža; Ginta un Kristaps Krievkalni; Daiga Petkeviča un Normunds Jakušonoks; Ivars Pētersons; Sērkociņu Cehs; Zig Zag; Big Al & The Joker’s Band; Mitrohin’s Master Band; Inversija; Liepājas Brāļi.

Rīgas Kongresu namā koncertu laikā būs apskatāma mākslinieka Ulda Baltuta izstāde BILŽU logotipi 1985 - 2015.

Biļetes uz koncertiem var iegādāties Biļešu paradīzes kasēs un internetā: www.bilesuparadize.lv

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!