Festivālā Saxophonia satiksies saksofonu mūzikas virtuozi no visas pasaules

Raksta attēls - Festivālā Saxophonia satiksies saksofonu mūzikas virtuozi no visas pasaules Publicitātes foto

20.01.2017 / Parmuziku.lv

VSIA “Latvijas koncertu” rīkotajā festivālā Saxophonia, kas notiks no 14. līdz 25. februārim, klausītājus priecēs pasaules džeza zvaigznes no Austrijas, Francijas, Kanādas, Norvēģijas un ASV, kā arī Rīgas saksofonu kvartets, Latvijas Radio bigbends, Sinfonietta Rīga un Latvijas Radio koris. Koncertos dzirdēsim spilgtas improvizācijas, cittautu melodijas džeza aranžijās, Justes Janulītes, Riharda Zaļupes un Ērika Ešenvalda jaundarbus.

Festivālu Saxophonia 14. februārī Spīķeru koncertzālē atklās ansamblis Five Sax (Austrija). Koncertā “Vīns un mūzika” Valentīndienas vakara noskaņās ar mūziku no pasaulslavenām kino lentēm, tostarp “Gredzenu pavēlnieks” un “Kapteinis Āķis”, “Ledus sirds” un “Harijs Poters un filozofu akmens”, kā arī ar melodijām no Austrijā uzņemtām filmām klausītājus uzrunās Five Sax – viens no trakulīgākajiem un aizrautīgākajiem saksofonu ansambļiem, kurā apvienojušies izcili sava instrumenta spēles meistari, kas ne reizi vien saņēmuši balvas starptautiskos konkursos visā pasaulē.


Savukārt 16. februārī Spīķeru koncertzālē Latvijas Radio bigbends muzicēs kopā ar kanādiešu saksofonistu, komponistu un diriģentu - Jāni Steprānu.


18. februārī Lielajā ģildē saksofona virtuoza – francūža Aleksandra Duazī rokās būs šveicieša Franka Martēna mūzika, savukārt latviešu saksofoniste Katrīna Kivliniece atgādinās par spožo Ģederta Ramana Saksofonkoncertu, kas savulaik panākumus nesis leģendārajam Alnim Zaķim. Viļņā dzimušais saksofonists Arvīds Kazlausks piedāvās lietuvietes Justes Janulītes jaundarbu. Koncertā spēlēs Sinfonietta Rīga un Rīgas saksofonu kvartets.

Vakara noslēdzošos akordus jaunā skaņu partitūrā saksofona kvartetam, kamerorķestrim un elektronikai sarūpējis latviešu ambientās mūzikas komponists Rihards Zaļupe.

Koncertu atbalsta Francijas institūts Latvijā.


23. februārī Spīķeru koncertzālē muzicēs norvēģu mākslinieks – saksofonists Rolfs Ēriks Nīstrems un āfrikāņu tradicionālo instrumentu virtuozs, dziedātājs Kouame Sereba.

24. februārī Rīgas Sv. Jāņa baznīcā dzirdēsim Latvijas Radio kori, Rīgas saksofona kvartetu un saksofonistu Žanu Pjēru Baralioli no Francijas. Koncerta programmā Johana Sebastiāna Baha, Riharda Dubras, Ģerģa Ligeti skaņdarbi, kā arī Armanda Aleksandravičusa un Ērika Ešenvalda darbu pirmatskaņojumi.

Festivālu Saxophonia 25. februārī kinoteātrī “Splendid Palace” noslēgs viens no ievērojamākajiem pasaules saksofonistiem - Šeimass Bleiks no ASV. Viņš ir izcilo džeza saksofonistu – Boba Mincera un Maikla Brekera ideju turpinātājs, leģendārā Teloniusa Monka starptautiskā džeza saksofonu konkursa laureāts, kura sirds pieder aizvadītā gadsimta 80.–90. gadu džeza meinstrīmam (contemporary jazz).

Bleika kompozīcijas raksturo izsmalcinātība un nereti pārdroša, spilgta improvizācija, kas apvienojas ar lipīgu aizrautīgumu un apskaužamu virtuozitāti. Divdesmit piecu gadu rūdījums modernā džeza pasaulē izsmalcinājis Šeimasa Bleika kompozīcijas sajūtu, viņš ir vairāku džeza apvienību mūziķis un viņa vadībā ieskaņoti jau sešpadsmit skaņu ierakstu albumi. To vidū arī nesenākais veikums – 2015. gada nogalē klajā laistais Superconductor, kurā liela loma piešķirta elektronikas un tieši EWI (Electronic Wind Instrument) pielietojumam. Rīgas klausītājiem šī programma sagatavota īpaši Latvijas Radio bigbendam veidotās aranžijās, ko papildinās Grammy mūzikas ierakstu balvai nominētās Ņujorkas elektroniskās mūzikas grupas Brazilian Girls soliste, komponiste un aktrise Sabīna Šuba.

Biļetes “Biļešu paradīzes” kasēs.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!