Entonijs Strongs un Latvijas Radio bigbends uzstāsies festivālā “Eiropas Ziemassvētki”

Raksta attēls - Entonijs Strongs un Latvijas Radio bigbends uzstāsies festivālā “Eiropas Ziemassvētki” Entonijs Strongs. Foto: Benjamin Amure.

19.12.2018 / Parmuziku.lv

Festivālā “Eiropas Ziemassvētki” 26. decembrī Rīgas Kongresu namā kopā ar Latvijas Radio bigbendu uz skatuves kāps britu dziedātājs un džeza pianists, kuru Lielbritānijas mediji dēvē par “jauno Anglijas džeza superzvaigzni”, Entonijs Strongs. Koncertā skanēs Entonija Stronga aranžijas džeza standartiem un popmūzikas klasikai, kā arī aranžējumi, kas tapuši sadarbībā ar Latvijas Radio bigbendu.

“Patiesi lieliska mūzika,” par Stronga atskaņojumiem saka amerikāņu blūza karalis B.B. Kings. Entonija Stronga debijas albums Stepping Out sasniedza pirmo vietu radiostacijās BBC Radio 2, BBC Radio London un Jazz FM, kā arī ASV iTunes džeza topā.

Entonijs Strongs ir koncertējis 26 valstīs, uzstājoties prestižākajos mūzikas festivālos un koncertzālēs - Belem Cultural Center Lisabonā, Is Sanat Concert Hall Istambulā, leģendārajā franču festivālā Jazz in Marciac, The Marina Bay Sands Singapūrā, Litchfield Festival ASV u.c. Viņa koncertturneja Eiropā rezultējās ar vairākiem pilnībā izpārdotiem koncertiem leģendārajā Duc Des Lombards klubā Parīzē. Skolojies gan akadēmiskajā mūzikā, gan kā džeza pianists, Entonijs Strongs studējis trīs Anglijas vadošajās mūzikas skolās – Whitgift School, The Purcell School of Music, kā arī prestižajā Guildhall School of Music. Kopš 2013. gada dziedātājs un pianists strādā ikoniskās franču ierakstu kompānijas Naïve paspārnē.

Latvijas Radio bigbends ir neatņemama Latvijas kultūras dzīves sastāvdaļa. Katra uzstāšanās ir kā īpaša enerģijas apmaiņa starp mūziķiem un klausītāju. Šogad Latvijas Radio bigbends ar izpārdotiem koncertiem un stāvovācijām tika uzņemts prestižākajās ASV koncertzālēs - Džona F. Kenedija skatuves mākslas centrā Vašingtonā un Linkolna centrā Ņujorkā.

Koncerts notiks arī 27. decembrī Daugavpilī, Vienības nama koncertzālē pl. 18.00; 28. decembrī Liepājā, koncertzālē “Lielais dzintars” un 29. decembrī Rezeknē, Latgales vēstniecībā GORS. Festivālu “Eiropas Ziemassvētki” atbalsta Rīgas dome. Biļetes “Biļešu paradīzes” kasēs un internetā.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!