Elizabete Balčus ar videoklipu dziesmai Narcissism Purgatory izziņo jaunā albuma iznākšanu

Raksta attēls - Elizabete Balčus ar videoklipu dziesmai Narcissism Purgatory izziņo jaunā albuma iznākšanu Publicitātes foto

18.08.2022

Eksperimentālā avantpopa dīva Elizabete Balčus nākusi klajā ar otro singlu Narcissism Purgatory, kuram ir tapis arī videoklips. Ar šo dziesmu Elizabete piesaka gaidāmo albumu, kas iznāks 16.septembrī Kanādas leibla Mothland paspārnē. No 31.augusta Elizabete dosies koncerttūrē, kuras ietvaros sniegs vairākus koncertus Kanādā.

Video tapis sadarbībā ar mākslinieci Zani Zelmeni, un ir otrais albuma vēstnesis no topošā albuma Hotel Universe. Ar Zani Elizabete ir sadarbojusies arī iepriekš, kad jūnija nogalē iznāca albuma tituldziesma un video.

Iedvesmots no misticisma un antīkās Ēgiptes mumifikācijas rituāliem, mūzikas video stāsta par ego, jeb cilvēka dvēseles nāvi un atdzimšanu. Pilnīga subjektīvās identitātes zaudēšana, ārpus ķermeņa pieredze un citi ar ego saistīti jēdzieni ir pausti šajā videoklipā. Tas uzņemts Ziemeru muižā šī gada jūnijā, piedaloties māksliniecei Brendai Jansonei, kas veidoja videoklipa vidi, izmantojot savus mākslas darbus - no silikona izlietās cilvēku ķermeņu daļu aprises.

“Pati dziesma ir albuma tumšākais pagrieziens - tā radās no panikas lēkmes, kura mani pārņēma kādā Lietuvas festivālā, saplūstot ar Rīgas masāžas salonā piedzīvoto. Es iemigu salonā, kurā masāžiste atstāja mani vienu uz kādu pusstundu, ietītu plēvēs, un es iztēlojos, , ka tieku mumificēta. Tā bija drīzāk murgaina, nevis relaksējoša pieredze, bet es to uztveru kā rituālu, kas  atbrīvoja mani no sava ego,”’ stāsta Elizabete.

Narcissism Purgatory tikai ierakstīta Rīgā - daļēji mūziķes istabā, daļēji Silvestra Zemgala studijā. Ierakstā piedalījās arī slavenais britu komiķis Džeimss Akasters (James Acaster), iespēlējot  bungas, kā arī ukraiņu modele Olga Jakuševa, ierunājot dažus “masāžistes tekstus”. Ar Olgu Elizabete iepazinās Lietuvā, un viņa bija tā, kasi mierināja mūziķi panikas lēkmes laikā. Savukārt Džeimss Akasters iepriekš bija rakstījis par Elizabetes Balčus iepriekšējo albumu savā grāmatā, kā arī stāstījis par to savā BBC podkāstā, bet vēlāk uzaicināja viņu iespēlēt flautu paša producētajam albumam, kas vēl tikai iznāks. Dziesmu, tāpat kā visu albumu miksēja Silvestrs Zemgals, bet analogo māsteringu veica Henriks Lips (Henryk Lipp) Zviedrijā.

Pēc albuma iznākšanas Elizabete dosies arī Kanādas koncerttūrē, kā arī sniegs vairākus koncertus Eiropā. 13.oktobrī Elizabete uzstāsies arī Rīgā, galerijā NOASS.

 

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!