Eksperimenti un jaunrade. Ko sagaidīsim šī gada festivālā Skaņu mežs 2015 ?

Raksta attēls - Eksperimenti un jaunrade. Ko sagaidīsim šī gada festivālā Skaņu mežs 2015 ?

24.08.2015 / Antra Bērtule

Vārdu salikums Skaņu mežs jaunās mūzikas cienītājiem jau sen nav svešs. Arī šogad festivāla rīkotāji ir sarīkojuši īpašus koncertus īpašās vietās. Kādi tie būs?

 

SquarepusherMelomānu aprindās šo elektroniskās mūzikas pārstāvi jau ir paguvuši nosaukt par sava žanra ikonu. Squarepusher, īstajā vārdā Toms Dženkinsons, ir britu drum'n,bass/acid house mūziķis, kurš izceļas ar masīvām, gandrīz dejojamām, kompozīcijām, viņa mūzikā var just atsauces no britu-īru mūziķa Aphex Twin, kurš ir viens no 20./21. gadsimta inovatīvākajiem elektroniskās mūzikas pārstāvjiem un ir neapturams eksperimentētājs gan mūzikas radīšanā, gan provocējošu video veidošanā. Squarepusher noteikti patiks tiem, kuri klausās gan smago metālu, gan nemet līkumu dažādiem žanriem, tostarp noise, rock un elektronisko skaņu džungļiem.

 

James Holden
Vēl viens britu elektroniskās mūzikas pārstāvis Džeimss Holdens savā mūzikā jauc kopā dažādus žanrus, pagūstot iepīt pat pasaules mūziku, un šāds kokteilis noteikti patiks kinematogrāfisku skaņu ainu vai Boards of Canada piekritējiem. Holdens aktīvi darbojas uz skatuves jau kopš 1990. gadu beigām un savā mūzikā piedāvā virtuozu skaņu bagātību.

 

Frederic Rzewski
Amerikāņu avangarda pianists un komponists Frederiks Rževskis jau ir darbojies uz skatuves ievērojamu laiku, pasniedzis kompozīciju dažādās ASV universitātēs, klavierspēli apguvis jau no 5 gadu vecuma, sava amata meistars. Dodies uz koncertu, ja vēlies izbaudīt izcilu klavierspēles tehniku, improvizāciju un eksperimentus.

 

Powell
Powell mūzika ir robotiska, auksta un iedarbīga. Īsts baudījums konkrētu, asu ritmu cienītājiem, bez jebkādas romantikas un liriskiem tekstiem. Patiks, ja mīli postpunk/new wave mūziku, bet jo īpaši - ja klausies amerikāņu elektropanka klasiķus Suicide.

 

Pasajera Oscura
Divu Austrijas elektroniskās mūzikas scēnas dalībnieku - mākslinieku ar skatuves vārdu Irradation un Christina Nemec jeb Chra. Tumšas, draudīgas skaņu rindas, kas vietumis atgādina draudošas eksplozijas tuvošanos. Savdabīga pieredze.

 

Stine Janvin MotlandNorvēģu vokāliste Stine Janvin Motland uz skatuves eksperimentē ar dažādām skaņām, imitējot dabā dzirdamo putnu balsis, ūdenskritumus, ikdienas skaņas, kombinējot ar ierakstiem no dažādu transporta līdzekļu radītajām skaņām, utt.

 

Jakob UllmannVācu komponists un pasniedzējs ir ārkārtīgi erudīts mūzikas vēstures pazinējs, kura koncerti ir kā performances, izmantojot dažādus instrumentus - stīgu instrumentus, klavieres, sitaminstrumentus, utt. Ulmans aktīvi darbojas mūzikā jau kopš 1980. gadiem.

 

Christian WolfarthBundzinieks, kurš jau kopš 1990. gadiem darbojas kā solomākslinieks, tomēr sadarbojoties ar dažādiem citiem māksliniekiem un radot savdabīgas, ambientas skaņu ainavas.

 

 

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!