Vārdu salikums Skaņu mežs jaunās mūzikas cienītājiem jau sen nav svešs. Arī šogad festivāla rīkotāji ir sarīkojuši īpašus koncertus īpašās vietās. Kādi tie būs?
Melomānu aprindās šo elektroniskās mūzikas pārstāvi jau ir paguvuši nosaukt par sava žanra ikonu. Squarepusher, īstajā vārdā Toms Dženkinsons, ir britu drum'n,bass/acid house mūziķis, kurš izceļas ar masīvām, gandrīz dejojamām, kompozīcijām, viņa mūzikā var just atsauces no britu-īru mūziķa Aphex Twin, kurš ir viens no 20./21. gadsimta inovatīvākajiem elektroniskās mūzikas pārstāvjiem un ir neapturams eksperimentētājs gan mūzikas radīšanā, gan provocējošu video veidošanā. Squarepusher noteikti patiks tiem, kuri klausās gan smago metālu, gan nemet līkumu dažādiem žanriem, tostarp noise, rock un elektronisko skaņu džungļiem.
Vēl viens britu elektroniskās mūzikas pārstāvis Džeimss Holdens savā mūzikā jauc kopā dažādus žanrus, pagūstot iepīt pat pasaules mūziku, un šāds kokteilis noteikti patiks kinematogrāfisku skaņu ainu vai Boards of Canada piekritējiem. Holdens aktīvi darbojas uz skatuves jau kopš 1990. gadu beigām un savā mūzikā piedāvā virtuozu skaņu bagātību.
Amerikāņu avangarda pianists un komponists Frederiks Rževskis jau ir darbojies uz skatuves ievērojamu laiku, pasniedzis kompozīciju dažādās ASV universitātēs, klavierspēli apguvis jau no 5 gadu vecuma, sava amata meistars. Dodies uz koncertu, ja vēlies izbaudīt izcilu klavierspēles tehniku, improvizāciju un eksperimentus.
Powell mūzika ir robotiska, auksta un iedarbīga. Īsts baudījums konkrētu, asu ritmu cienītājiem, bez jebkādas romantikas un liriskiem tekstiem. Patiks, ja mīli postpunk/new wave mūziku, bet jo īpaši - ja klausies amerikāņu elektropanka klasiķus Suicide.
Divu Austrijas elektroniskās mūzikas scēnas dalībnieku - mākslinieku ar skatuves vārdu Irradation un Christina Nemec jeb Chra. Tumšas, draudīgas skaņu rindas, kas vietumis atgādina draudošas eksplozijas tuvošanos. Savdabīga pieredze.
Norvēģu vokāliste Stine Janvin Motland uz skatuves eksperimentē ar dažādām skaņām, imitējot dabā dzirdamo putnu balsis, ūdenskritumus, ikdienas skaņas, kombinējot ar ierakstiem no dažādu transporta līdzekļu radītajām skaņām, utt.
Vācu komponists un pasniedzējs ir ārkārtīgi erudīts mūzikas vēstures pazinējs, kura koncerti ir kā performances, izmantojot dažādus instrumentus - stīgu instrumentus, klavieres, sitaminstrumentus, utt. Ulmans aktīvi darbojas mūzikā jau kopš 1980. gadiem.
Bundzinieks, kurš jau kopš 1990. gadiem darbojas kā solomākslinieks, tomēr sadarbojoties ar dažādiem citiem māksliniekiem un radot savdabīgas, ambientas skaņu ainavas.