Jau piektdien, 13. martā, klajā nāca albums ar runām un dziesmām pēc B.E.Bihovskija brošūras Mūslaiku buržuāziskās filosofijas marasms motīviem.
Projektā sastopas filosofi Ainārs Kamoliņš, Andrejs Balodis, Ainārs Sauka, Ansis Zunde un rokmūziķi — ansamblis Manta, kā arī trūkstošais posms, ko pārstāv latviešu rakstnieks Jānis Joņevs.
Pirmais projekta Buržuāziskās filozofijas marasms četrām balsīm ar ansambli pasākums notika bārā Chomsky Starptautiskajā strādnieku solidaritātes dienā, 2012. gada 1. maijā, un nu, teju četrus gadus vēlāk, iznāk eseju un dziesmu albums taustāmā un digitālā formātā, kura prezentācijas pasākumi notika jau piektdien un vēl sekos 28. martā plkst. 18 Ventspils Pārventas bibliotēkā.
Foto: Publicitātes foto
"Pulkveža B.E. Bihovskija teksts tika publicēts latviešu valodā 1948. gadā, kad visiem svaigā atmiņā bija 2. pasaules karš. Nav brīnums, ka teksts turpina cīņu pret fašismu turpinājumu citā frontē — filosofijā. [...]buržuāziskie filosofi uzskata, ka ikdienas valodas analīze varētu atrisināt daudzas ikdienas problēmas. Taču tas, saskaņā ar Bihovskiju, ir nelāgs triks, lai novērstu uzmanību no objektīvās realitātes un šķiru cīņas, kas nav atrisināma ar semantiku," stāsta projekta autors Ainārs Kamoliņš.
"Lasot un apspriežot "buržuāziskās filosofijas marasmu", pārbaudījām praksē, kā dziesmu tapšanu iedvesmo filosofijas idejas, stāsti vai spilgtākie teksta fragmenti", — Edgars Šubrovskis no ansambļa Manta.