Kas ir Buržuāziskās filosofijas marasms?

Raksta attēls - Kas ir Buržuāziskās filosofijas marasms? Foto: Publicitātes foto

17.03.2015 / Parmuziku.lv

Jau piektdien, 13. martā, klajā nāca albums ar runām un dziesmām pēc B.E.Bihovskija brošūras Mūslaiku buržuāziskās filosofijas marasms motīviem.

Projektā sastopas filosofi Ainārs Kamoliņš, Andrejs Balodis, Ainārs Sauka, Ansis Zunde un rokmūziķi — ansamblis Manta, kā arī trūkstošais posms, ko pārstāv latviešu rakstnieks Jānis Joņevs.

Pirmais projekta Buržuāziskās filozofijas marasms četrām balsīm ar ansambli pasākums notika bārā Chomsky Starptautiskajā strādnieku solidaritātes dienā, 2012. gada 1. maijā, un nu, teju četrus gadus vēlāk, iznāk eseju un dziesmu albums taustāmā un digitālā formātā, kura prezentācijas pasākumi notika jau piektdien un vēl sekos 28. martā plkst. 18 Ventspils Pārventas bibliotēkā.

Foto: Publicitātes foto

"Pulkveža B.E. Bihovskija teksts tika publicēts latviešu valodā 1948. gadā, kad visiem svaigā atmiņā bija 2. pasaules karš. Nav brīnums, ka teksts turpina cīņu pret fašismu turpinājumu citā frontē — filosofijā. [...]buržuāziskie filosofi uzskata, ka ikdienas valodas analīze varētu atrisināt daudzas ikdienas problēmas. Taču tas, saskaņā ar Bihovskiju, ir nelāgs triks, lai novērstu uzmanību no objektīvās realitātes un šķiru cīņas, kas nav atrisināma ar semantiku," stāsta projekta autors Ainārs Kamoliņš.

"Lasot un apspriežot "buržuāziskās filosofijas marasmu", pārbaudījām praksē, kā dziesmu tapšanu iedvesmo filosofijas idejas, stāsti vai spilgtākie teksta fragmenti", — Edgars Šubrovskis no ansambļa Manta.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!