Dziedātāja ESTERE izdod savu otro singlu “Sviesta Muša”

Raksta attēls - Dziedātāja ESTERE izdod savu otro singlu “Sviesta Muša” Publicitātes foto

27.05.2022

Savu otro singlu klausītāju vērtējumam nodod pērn pašmāju mūzikas industrijā debitējusī dziedātāja ESTERE (Estere Tauriņa). Singlam tapis arī kontrastiem piepildīts videoklips.

Dziesma “Sviesta Muša” vēsta par uzticēšanos sev, saviem sapņiem un to, ka mums katram ik dienas ir jāmācās uzbūvēt sienu starp sevi un cilvēkiem, kuri mēģina aplauzt mūsu spārnus nevietā un pavisam neaicināti. “Ik dienas, ejot pa ielu vai satiekot nejauši kādu cilvēku, mums rodas priekšstats. Reizēm tas ir pozitīvs, bet reizēm – negatīvs. Dziesma stāsta par to, kā “mēs viens otru aplīmējam ar etiķetēm no galvas līdz kājām”, nepadomājot par to, kā otrs cilvēks pēc tam jutīsies. Reizēm pietiek pat ar acu skatienu un tava vai tā otra cilvēka diena vairs nav izdevusies. Pēc katras neizdošanās vai asāka vārda mēs maināmies savā raksturā, uzvedībā, izskatā un tajā, kā domājam. Gribētos teikt, ka tie sāpīgie vārdi, ko citi velta mums, padara mūs stiprākus un rūdītākus, veidojot mūsos to otru– tumšo tēlu,” stāsta ESTERE.

Singla vārdu un mūzikas autore ir pati ESTERE, bet studijas producents – Kaspars Ansons. Kā stāsta dziedātāja: “Pirmais uzmetums dziesmai tapa jau pagājušā gada vasarā, kad atmiņā atausa notikums par kādu repliku, kas bija vērsta tieši uz mani. Toreiz vēl biju pusaudzes gados un tas kaut kā aizķērās. No tās domas netiku vaļā līdz brīdim, kad pagājušajā gadā piesēdos pie klavierēm un darīts – dziesma gatava!”

Dziesmai tapis arī videoklips, kurā izmantota tumša telpa, lai radītu noskaņu, kurā pati varone līdz galam nesaprot, kur un kāpēc tur atrodas. Tumšā telpa ir vieta, kur satiekas abi cilvēka "es". “Video ir redzami divi tēli – viens ir "gaišais tēls", kurš parāda manu patieso būtību, bet otrs ir "tumšais", tas, par kādu mani ir padarījuši cilvēku vārdi un skatieni,” atklāj ESTERE. Līdz ar to arī izmantotās krāsas ir kontrastainais, lai noķertu atšķirību starp abiem tēliem. Dziesmas videoklipā ir izmantota arī Ievas Bitenieces veidota horeogrāfija.

“Video autore, režisore un cilvēks, kurš filmēšanas laukumā bija "viss vienā", ir Dominika Knāviņa, kura šobrīd vēl studē Ogres Tehnikuma ceturtajā kursā. Jāteic, ka šis video kalpos arī kā viņas eksāmena darbs. Dziesmas videoklips būtiski atsaucas uz tās vēstījumu par to, kā mēs maināmies, dzirdot nepatīkamus izteikumus, kas vērsti uz mums,” stāsta ESTERE.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!