Duets “Sinerģija” laidis klajā meditatīvu singlu “Gaismu tumsā”

Raksta attēls - Duets “Sinerģija” laidis klajā meditatīvu singlu “Gaismu tumsā”

30.05.2024

Savu otro singlu “Gaismu tumsā” no topošā debijas albuma laidis klajā muzikālais duets “Sinerģija”, kurā jau septīto gadu sadarbojas čelliste, dziedātāja Madara Fogelmane un koklētāja Marte Līce. Jaunajai dziesmai tapis arī videoklips.

Atšķirībā no pērn izdotā pirmā singla “Visas zemes zāle zied” jaunā dziesma “Gaismu tumsā” ir dueta “Sinerģija” oriģinālkompozīcija. Mūziku sakomponējušas abas grupas dalībnieces, bet vārdu autore ir Madara. Abas piedalījušās arī dziesmas producēšanā kopā ar producentu Jāni Narbutu studijā “White Wide Production”.

“Jaunā dziesma tapa kā spontāna, meditatīva radošā vibrācija,” saka Madara Fogelmane. “Dziesmas vārdi radās līdz ar agra ziemas rīta gaismu. Manī jau kādu laiku risinājās iekšējs dialogs par diezgan tumšām un smagām emocijām. Pēkšņi naktī pamodos un ļāvos radošajam procesam. Šķita, ka kaut kas manī meklē līdzsvaru starp gaismu un tumsu, sevis pieņemšanu arī smagākos dzīves brīžos.”

Pāris nedēļas vēlāk kopā ar Marti Līci tikpat spontāni tapa arī vārdiem atbilstoša mūzika, izmantojot gan tikai kodolīgu fragmentu no visa tapušā teksta. Pašas dueta dalībnieces jauno dziesmu dēvē par gaismas staru, kas nemanāmi ieslīd ikdienas dzīvē un atklāj līdzsvaru starp gaismu un tumsu.

Pēcāk tapa arī dziesmas videoklips, kura tapšanā talkā nāca režisore un operatore Santa Helēna Pedele. Tajā “Sinerģijas” radītajām sajūtām ļaujas laikmetīgās dejas horeogrāfs Artūrs Nīgalis, bet gaismu spēles ataino dzīves emociju nokrāsas un to maiņas no gaišām uz tumšām. Par tām parūpējās gaismu mākslinieces Alise Zālīte un Annija Elza Deksne, bet par klipā redzamajiem kostīmiem – Monta Masaļska, par frizūrām – Agnija Vagele un par grimu – Santa Rundzāne.

“Dziesma ir kā cerības stars, tādēļ mēs to laižam klajā tieši tagad, kad tuvojas gaismas kulminācija - vasaras saulgrieži, lai atkal atgrieztos līdzsvarā pēc garās, tumšās ziemas, jo visa pamatjēga ir balansā,” rezumē Madara.

Madara Fogelmane ir jelgavniece, kura čella spēli apguva Amsterdamas Mūzikas konservatorijā un Briseles Karaliskajā konservatorijā. Viņa sacer un izpilda dziesmas gan latviešu, gan angļu valodā un veido arī tautasdziesmu apdares. Kopš 2018. gada nākuši klajā vairāki Madaras radīti singli, kā “Es esmu viss”, “Mežos sauc”, “Būs miers” un vēl citi. Paralēli dziesmu rakstīšanas un koncertdarbībai vairākos pašas radītos projektos, kā grupa “MADARA”, duets “Sinerģija” un postroka apvienība “Das Sonntags Legion”, viņa strādā arī par čella mūzikas pedagoģi Saldus mūzikas skolā, kā arī vada savu čella spēles apguves privātpraksi pieaugušajiem un bērniem Rīgā.

Marte Līce ceļu mūzikā uzsāka pie klavieru taustiņiem, taču pirms septiņiem gadiem sāka intensīvi apgūt arī etnogrāfiskās kokles spēli. Paralēli muzikālajai darbībai viņa ir mūzikas terapeite un vada arī muzikālas meditācijas, kurās tiek spēlēti dažādi sajūtu instrumenti - kokle, Tibetas un kristāla “dziedošie trauki”, gongi, zvani un dažādas perkusijas. Skaņu terapiju Marte apguvusi pie meistariem no Latvijas, Lietuvas, Krievijas un ASV. Viņa arī studējusi Rīgas Stradiņa universitātes programmā “Mākslas terapija”, iegūstot mūzikas terapeita specialitāti un maģistra grādu veselības aprūpē.

Jaunais dueta “Sinerģija” singls “Gaismu tumsā” noklausāms lielākajos mūzikas straumēšanas servisos un dzirdams labākajās Latvijas radiostacijās.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!