Avangardiskā grupa "Laibach" atgriežas Rīgā

Raksta attēls - Avangardiskā grupa "Laibach" atgriežas Rīgā Publicitātes foto

24.07.2017 / Parmuziku.lv

Ar pavisam jaunu programmu 16. novembrī koncertzālē "Palladium" uzstāsies slovēņu konceptuāli avangardiskā grupa "Laibach".

Apvienības jaunais albums "Also Sprach Zarathustra" lielā mērā tapis, iedvesmojoties no vācu filozofa un domātāja Frīdriha Nīčes viena no slavenākajiem darbiem "Tā runāja Zaratustra".

Provokatīvi, izaicinoši, elektroniski industriāli un ar savu pārliecību, "Laibach" saviļņo, iedvesmo un spēj arī nokaitināt un izaicināt jau vairāk nekā trīsdesmit gadus. 1980. gadā izveidotā apvienība jau kopš pirmsākumiem ir uzskatīta par disidentiem un pastāvošās varas kritiķiem. Viņi arī atbildīgi par slovēņu pagrīdes mākslas kustības "Neue Slowenische Kunst" rašanos. Tumši industriālas, militāri agresīvas, elektronikas piesātinātas melodijas bijušas "Laibach" vizītkarte gan veidojot oriģinālkompozīcijas, gan radot populāru dziesmu kaverversijas. Ikviena "Laibach" uzstāšanās ir daudzslāņaina performance, kur neiztrūkst ne krāšņu videoprojekciju, ne teatrālu uznācienu – par to varējuši pārliecināties klausītāji arī Rīgā 2011. un 2014. gadā.

 

Rīgā "Laibach" ieradīsies ar pavisam jaunu un svaigu materiālu – albumu "Also Sprach Zarathustra", kas ieraksta formātā dienas gaismu ieraudzīja pavisam nesen, 14. jūlijā. Tā muzikālā sadaļa oriģināli tika radīta teatrālam uzvedumam "Also Sprach Zarathustra", kas balstīts uz Frīdriha Nīčes filozofiskā romāna idejām. Ironiskā kārtā jaunā albuma turneja tika atklāta 1. maijā Dienvidkorejā, un līdz ar to Laibach ir kļuvuši par pirmo rokgrupu pasaulē, kas uzstājusies abās Korejās – gan totalitārajā Ziemeļkorejā, gan tās krietni liberālākajā kaimiņvalstī.

 

Nenoliedzami, "Laibach" joprojām ir starptautiski pati atzītākā un visaugstāk novērtētā rokgrupa, kas radusies kādā no bijušajām komunistiskā režīma valstīm Eiropā. Iepriekšējo albumu "SPECTRE" pasaules vadošo mediju mūzikas kritiķi novērtējuši kā izcilu, veltot tādus epitetus kā “neatvairāmi elektrisks apvainojums modernās sabiedrības sairšanai” (The Times), “pats fascinējošākais, neatlaidīgākais un izklaidējošākais kolektīvs, kam joprojām ir daudz, ko teikt par mūsu pagātni – un arī tagadni un nākotni,” (The Quietus) un “… neviens to nespēj paveikt labāk” (The Wire). Un kā gan ne – "Laibach" tika dibināti Dienvidslāvijas idejiskā līdera Tito nāves gadā, kļuva arvien slavenāki, kamēr Dienvidslāvija kā valsts saira pīšļos, un arī šodien spēj rosināt domāt, dejot un maršēt pie savas mūzikas.

 

Biļetes uz "Laibach" koncertu koncertzālē "Palladium" var iegādāties Biļešu Serviss kasēs un internetā, un pirmo biļešu cena ierobežotā daudzumā – 19 eiro.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!