Artūrs Jenots un Evija Smagare izdod dziesmu vasaras izskaņai

Raksta attēls - Artūrs Jenots un Evija Smagare izdod dziesmu vasaras izskaņai Foto: Ritvars Stankevičs

19.08.2022

Mūziķis Artūrs Jenots kopā ar dziedātāju Eviju Smagari izdod dziesmu “Saldus sapņus” - vēstnesi Artūra Jenota gaidāmajam albumam.

“Sapldus sapņus” tapa, pateicoties producentam Armandam Varslavānsam, kurš abiem mūziķiem negaidīti nosūtījis dziesmas skici. Iepriekš visi bija strādājuši pie Evijas Smagares debijas albuma “Lai noskan klusums”.

“Jau pēc nosaukuma skaidrs, ka dziesma ir par sapņiem. Šai tēmai mani iedvesmoja sieva Karīna, ar kuru kādā darbdienas vakarā pļāpājām par to, kā realizēt savus sapņus. Un tajā vakarā viņa man teica, lai rakstu dziesmu par sapņiem,” atklāj Artūrs.

“Man šī dziesma ir kā tāda manifestācija, jo ikdienā bieži aizmirstam sev ko labu vēlēt, un šī dziesma ir arī lielisks atgādinājums koncentrēties uz sevi un savu iekšējo sajūtu!” pauž Evija.

Dziesmas videoklipu animācijas tehnikā veidojis IHATEJCKY, jauns un talantīgs mākslinieks no Latvijas, kurš videoklipus un vizuālos risinājumus veidojis arī tādiem Latvijā zināmiem mūziķiem kā Ozols un Prusax. Artūrs stāsta: “Klipā gribējām parādīt sirreālo ceļojumu sapņu pasaulē, kuru katrs no mums ir pieredzējis. To krāsainību, savstarpēji nesaistītos tēlus, kas ir satikušies vienā laikā un telpā, un to, cik bieži sapņi beidzas ar visiem zināmo kritienu, kas mums liek pamosties!”
“Saldus sapņus” mūzikas un ieraksta producenti ir Armands Varslavāns, kurš sadarbojies ar tādiem māksliniekiem kā Būū, Dionu Liepiņu, Katrīnu Gupalo un citiem. Kā arī Edgars Vilcāns, producents no Ukrainas, kura saknes atrodamas arī Latvijā. Edgars iepriekš strādājis ar tādiem Ukrainā un citur pasaulē zināmiem mūziķiem kā DOROFEEVA, Potap un citiem. Kara dēļ Edgars šobrīd uzturas Latvijā un sadarbojas ar Latvijas mūziķiem.

“Šīs ir mans pirmais kopdarbs ar Edgaru Vilcānu. Esmu priecīgs par rezultātu un domāju, ka mūsu sadarbība ir tikai sākusies. Dziesmā centāmies apvienot hiphopa vēsmas kopā ar fanka, R’n’B elementiem,“ saka Armands Varslavāns, kurš arī strādā pie Artūra Jenota albuma, kuru plānots izdot 2023. gada pavasarī. Armands ieskicē gaidāmo albumu: “Muzikāli un tekstuāli tur būs kalni un lejas, bēdas un prieki, bet pāri visam to caurstrāvos mīlestība. Es esmu pozitīvi uzlādēts, veidojot šo albumu kopā ar Artūru. Domāju, ka tas būs kaut kas paliekošs.”

Artūrs Jenots līdz šim bija zināms ar pseidonīmu Ipstens Kūns, zem kura izdevis 5 mūzikas albumus, tostarp 2 dzejas albumus. Mākslinieka zināmākais skaņdarbs ir “Vadugunis”, kas tapa sadarbībā ar grupu “Franco Franco” un producentu Arstarulsmirusu. Tāpat Artūrs ir vairāku podkāstu autors (“Sarunas par Mīlestību”, “Karsts Karsts”), filmējis mūzikas videoklipus zināmiem Latvijas mūziķiem, vada pasākumus un raidījumus.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!