Ar Mūziķu labdarības skrējienu noslēgusies kampaņa “Nevajag izlikties, bet... BŪS LABI!”

Raksta attēls - Ar Mūziķu labdarības skrējienu noslēgusies kampaņa “Nevajag izlikties, bet... BŪS LABI!”

22.09.2022

Jau maijā nodibinājums “Fonds Līdzskaņa”, kas izveidots, lai palīdzētu grūtībās nonākušiem mūziķiem, uzsāka sociālo kampaņu “Nevajag izlikties, bet... BŪS LABI!”, lai nodrošinātu finansējumu psihologu un psihoterapijas konsultācijām mūziķiem, kam radušās mentālās veselības un psiholoģiskas problēmas Covid-19 pandēmijas radīto seku dēļ. 17. septembrī ar Mūziķu labdarības skrējienu pie Māras dīķa Rīgā sociālā kampaņa ir noslēgusies, bet nodibinājuma “Fonds Līdzskaņa” mājaslapā lidzskana.lv sabiedrība joprojām var ziedot grūtībās nonākušiem mūziķiem.

“Ar plašu mediju kampaņu un mūziķu skrējienu esam sasnieguši galveno mērķi – pievērst uzmanību radošo cilvēku psiholoģiskās slodzes ietekmē radītajām veselības problēmām, tāpat esam popularizējuši mūziķu atbalstam nodibināto “Fondu Līdzskaņa” un tā piedāvātās palīdzības iespējas,” saka nodibinājuma “Fonds Līdzskaņa” valdes priekšsēdētāja, Latvijas Izpildītāju un producentu apvienības izpilddirektore Liena Edvardsa. “Visi kampaņā savāktie līdzekļi, tostarp skrējiena dalībnieku samaksātā dalības maksa – 10 eiro – tiks novirzīti, lai nodrošinātu psihologu un psihoterapeitu konsultācijas mūziķiem,” norāda Liena Edvardsa, aicinot ikvienu, kuram ir tuva mentālas veselības tēma, turpināt atbalstīt mūziķus: “Mūsu mājaslapā joprojām iespējams ziedot, tādējādi palīdzot lielākam skaitam mūziķu – tiem, kam palīdzība visvairāk nepieciešama.” Viņa uzsver, ka “Fonda Līdzskaņa” aktivitātes neapstājas ar Mūziķu labdarības skrējienu: “Mēs turpinām darboties, lai nodrošinātu palīdzību tiem mūziķiem, kuriem radušās problēmas dzīvē, tāpēc aktivitātes, protams, turpināsim.”

Mūziķu labdarības skrējienā piedalījās vairāk nekā simts dalībnieku – gan mūziķi, gan viņu fani un atbalstītāji, gan arī vienkārši skriešanas entuziasti. Īpaši “Fonda Līdzskaņa” vadītāja ir gandarīta, ka skrējiens pulcēja arī kuplu līdzjutēju loku: “Tātad cilvēki nav vienaldzīgi, labprāt iesaistās šādās atbalsta akcijās,” saka Liena Edvardsa. 
Sociālās kampaņas “Nevajag izlikties, bet... BŪS LABI!” laikā “Fonda Līdzskaņa” mājaslapā un sociālo tīklu kontos tika publicēti arī raksti par problēmām, ar kurām saskaras radošo industriju pārstāvji un kuras rada dažādus mentālās veselības sarežģījumus. Liena Edvardsa akcentē faktu, ka kampaņas laikā tika veikta arī mūziķu aptauja, kas uzrādīja ļoti satraucošus rezultātus: “Noskaidrojās, ka teju trīs ceturtdaļas no aptaujātajiem mūziķiem vai nu paši ir nonākuši grūtā situācijā mentālas veselības jomā, vai noteikti zina draugus un kolēģus, kam noderētu speciālistu palīdzība.”

Nodibinājuma “Fonds Līdzskaņa” vadītāja izsaka pateicību visiem, kuri iesaistījās un sniedza atbalstu kampaņas veiksmīgai norisei: “Paldies psiholoģei Lienei Grantiņai par konsultācijām, mūziķiem, kuri paši piedalījās Mūziķu labdarības skrējienā un bez atlīdzības sniedza muzikālos priekšnesumus, skrējiena dalībniekiem un visiem citiem iesaistītajiem,” uzskaita Liena Edvardsa.

Nodibinājums “Fonds Līdzskaņa” saka paldies arī kampaņas un Mūziķu labdarības
skrējiena atbalstītājiem: “Radio Skonto grupai”, “EHR grupai”, “Radio SWH grupai”, Latvijas Radio un sabiedriskajiem medijiem, kā arī sporta veikalu ķēdei “Decathlon”, dzeramā ūdens ražotājiem “Venden” un “Skrīveru saldumiem” par sagādātajām pārsteiguma balvām un atbalstu skrējējiem. “Bez radiostaciju atbalsta mēs nebūtu sasnieguši tik lielu auditoriju un nebūtu uzrunājuši tik daudz cilvēku, savukārt skrējiena atbalstītāji nodrošināja labsajūtu un komfortu skrējiena dalībniekiem,” pateicību par atbalstu izsaka Liena Edvardsa, nodibinājuma “Fonds Līdzskaņa” valdes priekšsēdētāja. “Mēs ceram, ka Mūziķu labdarības skrējiens kļūs par labu tradīciju, pievēršot uzmanību problēmām, kas aktuālas Latvijas mūziķiem.”

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!