Ar enerģisku šovu grupa RYGA prezentē savu debijas albumu (FOTO)

Raksta attēls - Ar enerģisku šovu grupa RYGA prezentē savu debijas albumu (FOTO) Foto:Ritvars Stankevičs

05.06.2017 / Parmuziku.lv

2.jūnija vakarā Epikūra dārzā savu debijas albumu plašākai sabiedrībai prezentēja grupa RYGA. Draugus, atbalstītājus un interesentus sagaidīja bagātīgi klāts galds un ekstravagantos tērpos ģērbušies mūziķi, kas sniedza pārliecinošu koncertu, iepazīstinot ar albuma „Catch her groove” materiālu un prezentēja arī savu jauno dziesmas “Bunny Munro Waltz” videoklipu.

Skaļo pasākumu apmeklēja arī pašvaldības policijas pārstāvji, bet viss beidzās mierīgi, bez arestiem un sodiem. Policijas klātbūtne labi sasaucās ar grupas uzstāšanos un paustajiem tekstiem. It īpaši tāpēc, ka pasākums notika pašvaldību vēlēšanu naktī.

 

Foto: Ritvars Stankevičs

Grupas aizsācējs, bundzinieks un solists Mārcis Judzis albuma atklāšanas pasākumā stāstīja: "Dailes teātris grupai RYGA ir gandrīz kā mājas un, protams, ir prieks, kad uz mājām atnāk ciemiņi. Šodien ir lieli svētki, ir ne tikai nospēlēta sezonas pēdējā izrāde, bet nāk klajā arī mūsu pirmais, jaunais albums, kuru tikai vakar saņēmām arī paši. Paldies visiem, kuri ar savu enerģiju un ieguldīto laiku palīdzēja mums izdot šo albumu. Paldies Izdevniecībai MicRec un Mikrofona ierakstiem par uzticību - pirmo reizi, kad ierados pie Guntara Rača, mēs viņam pastāstījām par projektu, Guntars noticēja, bet pēc kāda laika teica man: "Velns, Mārci, tu gan esi baigais mārketinga speciālists!"

Foto: Ritvars Stankevičs

Judzis arī pateicās citiem atbalstītājiem un kolēģiem: "Paldies Jānim Kalvem, ar ko strādāju studijā. Tas bija ļoti labs laiks, mēs ne reizi nesastrīdējāmies, mums bija vienots domu gājiens, uz kurieni ejam un kā tam ir jaizklausās. Paldies arī “Stiga RM”, kas palīdzēja finansiāli izdot albumu un tipogrāfijai “Zemgus”, kuri iespieda albuma vāciņu. Paldies arī Radio SWH un inbox.lv.

RYGA iekustināja klātesošos ar enerģisku koncertu stundas garumā, uzstājoties citādākā sastāvā, nekā pašā teātra izrādē. Šis grupai tas bija tikai otrais koncerts, kopš viņiem pievienojies multimākslinieks un ģitārists Kaspars Bindemanis.

Foto: Ritvars Stankevičs

Grupu un klātesošos sveica arī izrādes Bannija Manro nāve režisors Dž.Dž.Džilindžers: "Jau izrādes "Izraidītie" laikā Mārcis izveidoja grupu. Bet man jaunajai izrādei nederēja tas ārprāts, un tad Mārcis teica, ka viņi var jebko, gan džezu, gan simfonisko mūziku. Un Tu viņam notici uz vārda, bet tomēr līdz galam nenotici... Man liels gandarījums par šo sadarbību, jo nav nevienas dziesmas, kas neiederētos šajā izrādē. Esmu pārsteigts par grupas darba jaudu. Ir fantastiska sajūta un prieks, ka Bindemanis ir pieslēdzies, jo viņš iederas šajā frīku kompānijā. Nav šaubu, ka šobrīd šī ir Top 1 grupa un sasniegs panākumus arī Eiropā. Ceru uz turpinājumu!"

Foto: Ritvars Stankevičs

Albums pieejams CD formātā un pasūtāms MicRec mājas lapā, kā arī atrodams mūzikas veikalos un Jānis Roze grāmatnīcās. Elektroniski albums pieejams visas pasaules mūzikas lejupielādes un straumēšanas platformās. Pēc pāris mēnešiem albums sadarbībā ar “Rough Trade” un kompāniju “ Gordeon Music” tiks izdots un izplatīts arī Vācijā , Šveicē un Austrijā.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!