Aleksandra Špicberga veiksmīgi startē Zviedrijā

Raksta attēls - Aleksandra Špicberga veiksmīgi startē Zviedrijā Publicitātes foto

11.09.2018 / Parmuziku.lv

No 2 - 8. septembrim, Zviedrijas pilsētā Orebru norisinājās astotais starptautiskais
mūzikas showcase festivāls „Live At Heart”, kurā Baltijas valstis pārstāvēja
Aleksandra Špicberga no Latvijas un grupas „Sibyl Vane” un „Pur Mudd” no
Igaunijas.

„Live At Heart” festivāls ir viens no lielākajiem mūzikas forumiem - skatēm Skandināvijas valstīs. Tajā piedalās ap 200 organizatoru izvēlētas mūziķu apvienības vai solo mākslinieki no visas pasaules. Latvija šajā mūzikas forumā tika pārstāvēta pirmo reizi.

Aleksandra ar pavadošo mūziķu sastāvu, gados jauniem, bet talantīgiem džeza mūziķiem - Reini Zariņu – sitamie instrumenti, Dagni Roziņu – saksofons, balss, Arti Borisu – taustiņi, festivālā sniedza 4 koncertus, iepazīstinot klausītājus, to skaitā starptautiskās mūzikas industrijas pārstāvjus ar latviešu mūziku.

Interesanti, ka uz festivālu mūziķus aicināja viens no tā dibinātājiem - Ake Lundstroms, kurš viesojoties Rīgā, bija dzirdējis ierakstu no Aleksandras albuma "Aicinājums", un dzirdētais bija viņu patiesi ieinteresējis.

Aleksandrai ir 16 gadi, viņa mācās Rīgas Doma kora skolā, ir valsts konkursu uzvarētāja, un starptautiskā jauno vokālistu konkursa Grand Prix ieguvēja (Kohtla Jarve, Igaunija, 2015). Ierakstīti un izdoti jau divi albumi – „Aicinājums” (2018) un „Iepazīšanās” (2015).

Par Aleksandras daiļradi interesi ir izrādījuši Anglijas, Zviedrijas un Kanādas mūzikas industrijas pārstāvji, kā šī sadarbība veidosies tālāk, rādīs laiks. Mūziķus atbalstīt bija ieradušies arī pārstāvji no Latvijas vēstniecības Zviedrijā. Mūziķi saka lielu paldies Rīgas Doma kora skolai, kur iegūtās zināšanas un prasmes ļauj veiksmīgi startēt pasaules mēroga mūzikas forumā. Jauno mūziķu augsto profesionalitāti atzinīgi novērtēja arī vairāki festivāla mūziķi un industrijas pārstāvji.

 

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!