Akustiskā ģitāra, pasaules lāpīšana un dienasgrāmatas. Kristaps Bedrītis izdod EP

Raksta attēls - Akustiskā ģitāra, pasaules lāpīšana un dienasgrāmatas. Kristaps Bedrītis izdod EP Foto: Publicitātes foto

07.05.2015 / Parmuziku.lv

Maijā mūziķis Kristaps Bedrītis uzsāk nākamo koncertu sēriju, kas veltīta viņa gada sākumā izdotajam debijas mini albumam Worlds Apart EP. Koncerti ieplānoti dažādās Latvijas vietās gan maijā, gan jūnijā.

2015. gada februārī tika izdots mūziķa Kristapa Bedrīša debijas mini albums Worlds Apart EP, kurā iekļautas 5 dziesmas, kas tapušas pēdējo gadu laikā. Dziesmas tika ierakstītas mājās, dzīvojamā istabā, lai pēc iespējas vairāk saglabātu dziesmu personisko vēstījumu un intīmo noskaņu. Kristaps stāsta: „Dziesmas top kā dienasgrāmatas ieraksti – tie ir personiski un pārdomu pilni vēstījumi, kas var būt gan priecīgi, gan bēdīgi. Cenšos domas un sajūtas ietērpt plašākos vārdos, lai tās nonāktu arī līdz klausītājiem un nepaliktu tikai manā galvā. Ticu, ka cilvēku emocijas ir universālas un ka vienā vai otrā līmenī mēs visi tās dalām. Gan ārzemēs nodzīvotais laiks, gan dažāda pasaules mūzikas klausīšanās arī devusi savu ietekmi uz to, ka dziesmas pie manis ‘atnāk’ angliski.”

Kristaps Bedrītis nāk no Valmieras. Pirmā aizraušanās jau no 7 gadu vecuma gan bijusi BMX riteņbraukšana, kas vairāk kā 10 gadus ļāva piedalīties dažāda mēroga sacensībās un, galvenokārt, arī iepazīt un izaudzināt pašam sevi. Profesionālā sporta ceļš tika nolikts malā un pirmā interese par mūzikas spēlēšanu radās 16 gadu vecumā, kad pašmācības ceļā sāka apgūt ģitāru. Pirmās oriģināldziesmas radās brīdī, kad sāka dzīvot un studēt ārzemēs. „Daudz laika pavadīju vienatnē, spēlējot, domājot, rakstot, pastaigājoties. Būšana prom no ierastā arī bija kā katalizators pašam sākt pierakstīt un radīt pirmās dziesmas”, saka Kristaps. „Iedvesmojos no ļoti dažādas mūzikas, starp mūziķiem, ko klausos ir tādi vārdi kā, piemēram, John Butler, Fink, Ben Howard, Trevor Hall u.c.

Tāpat arī klausos dažādu džeza un pasaules mūziku. Mūzikā bieži interesējos ne tikai par dziesmu tekstiem, bet arī par mūziķu dzīves filozofiju un skatījumu uz lietām. Mūzika iedvesmo vēl vairāk, ja zini, kā un kāpēc tā tiek radīta, tāpēc arī man vienmēr svarīgs ir bijis katras dziesmas vēstījums. Vienalga vai tas ir kas nopietns, skumjš vai priecīgs, katra dziesma ir personīga. Par mīlestību, ceļošanu, pasaules lāpīšanu un citām tēmām, kas pavada ikdienu.”

Februārī un martā tika aizvadīti pirmie Worlds Apart EP koncerti Rīgā, Liepājā, Cēsīs un Valmierā. Par saviem koncerta iespaidiem Valmierā, „Galerijā Laipa”, stāsta galerijas vadītāja Karlīne Cercina:

„Kristaps pie mums Galerijā Laipa ir uzstājies vairākkārt. Vienmēr ir patīkami viņu satikt un klausīties viņa muzikālo daiļradi. Kristaps kā cilvēks ir pārdomu pilns — par dzīvi, par sevi, par vidi apkārt. Viņš ir no tiem, kas meklē atbildes un mijiedarbībā ar sevi un dabu lielākoties tās arī atrod. Prieks sekot līdzi Kristapam kā mūziķim, jo katru reizi var just viņa izaugsmi gan mūzikā, gan viņā pašā. Mini albuma prezentācija Galerijā Laipa ienesa māju atmosfēru — tā ir fantastiska sajūta, kad gribas „pakārt uz pakaramā ikdienu” un iesoļot savu pārdomu pasaulē.”

Vasaras sākumā Kristaps Bedrītis viesosies dažādās vietās Rīgā, tāpat arī Jelgavā, Kuldīgā, Cīravā, Lielvārdē, Valmierā un Vaidavā. Koncertos Cīravas dzirnavās un Valmieras Siltumnīcā ar savu programmu pievienosies arī talantīgais ģitārists Rihards Lībietis.


Albumu Worlds Apart EP ir iespējams klausīties interneta vietnēs Spotify un Deezer, kā arī lejupielādēt iTunes un Bandcamp. Albuma ierakstus un to apstrādi veicis Mikus Frišfelds, savukārt albuma dizainu un māksliniecisko noformējumu – Zanda Landrāte. Albuma fiziskais ietērps ir pašu rokām radīts mākslas darbs un ļoti ierobežotā skaitā būs pieejams tikai koncertos.

 Vairāk informācijas šeit.

16. maijs, vīna bārs Vieta, Rīga
28. maijs, MC Balerija, Jelgava
29. maijs, tējnīca Materia, Rīga
3. jūnijs, restorāns Goldingen Room, Kuldīga
4. jūnijs, Cīravas ūdensdzirnavas, Cīrava (+ Rihards Lībietis)
10. jūnijs, Zeme Cafe, Lielvārde
17. jūnijs, kafejnīca Annas Dārzs, Rīga
19. jūnijs, Siltumnīca, Valmiera (+ Rihards Lībietis)
20. jūnijs, Mākslas telpa Mala, Cēsis
26. jūnijs, Valmiermuižas Vasarnīca, Vaidava

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!