Pope Francis - Wake Up!

Raksta attēls - Pope Francis - Wake Up! Albuma vāciņa attēls

29.11.2015 / Alise Pabērza

Katoļu baznīcas galva - Romas pāvests Francisks - izdod savu pirmo studijas albumu.

Adventes laikam sākoties, Romas pāvests Francisks izdevis savu pirmo studijas albumu Wake Up!. Kad septembrī pasaule saņēma ziņu, ka pāvests izdos savu pirmo poproka mūzikas albumu, droši vien daudzi iedomājās, ka cienījamā vecuma kungs ķersies pie ģitāras un izteiksmīgas, rokmūzikas tradīcijās ieturētas, aurošanas mikrofonā, kā arī plosīšanās uz skatuves koncertu laikā.

Diemžēl albums Wake Up! šiem cilvēkiem sagādās vilšanos, jo Francisks ar to nudien nepretendēs uz nākamās rokzvaigznes statusu, bet drīzāk uz, jā, tā paša Adventes laika mierīgas fona mūzikas ierakstu. Arī tiem, kuri domā, ka albums būs pilns ar tradicionālajiem lūgšanu tekstiem un frāzēm, būs vilšanās. Lai arī pāvesta dziedāšana vairāk izklausās pēc sprediķa lasīšanas starp dziesmām, nevarētu teikt, ka šī ir kaut kāda veida klasiska baznīcas lūgšanu mūzika, kuru ir ierasts dzirdēt dievkalpojumos. Kaut kas no popa un roka laikam jau tur mazliet tomēr arī ir. 

Galu galā, šis albums šogad varētu būt ļoti laba alternatīva jau ierastajām un gadu gaitā atklausītajām Ziemassvētku dziesmām. 

Kam patiks: tiem, kuri vēlas Adventes laikā klusu, mierīgu un mazliet garīgu fona mūziku.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!