Albuma apskats. Kasetes - ĒPĒ

Raksta attēls - Albuma apskats. Kasetes - ĒPĒ Publicitātes foto

25.03.2015 / Antra Bērtule

Nostalģisks sintezatoru pops no Vaidavas - grupa Kasetes, lejupielādei izdod mazalbumu ĒPĒ un gatavo jaunus ierakstus.

Par sintpopa(synthpop) apvienību no Vaidavas - grupu Kasetes, pirmoreiz dzirdējām 2012. gadā. Tieši tolaik abu brāļu Rūdolfa un Kārļa Zagorsku jaunizveidotais elektroniskās mūzikas duets bija uzvarējis remiksu konkursā, izveidojot savu versiju The Satellites LV dziesmai Pievienojies.

 

Grupa pilnā, jau četru cilvēku, sastāvā sāka spēlēt 2014. gadā, kad viņiem pievienojās Oskars Tupuriņš un Renārs Veličko, bet pašlaik sastāvā sintezatoru spēlē Diāna Rupeika. Tad jau sekoja pirmie koncerti bārā I Love You, vietā, kas ir bijusi atspēriena skatuve arī vairākām citām pašmāju neatkarīgās mūzikas grupām, kam sekoja spēle arī Positivus Festival 2014. Mazalbumā jeb, kā paši to puspajokam nosaukuši, ĒPĒ, iekļauti četri instrumentāli skaņdarbi, tostarp zināmākais no tiem - Vēlviens.

Tehniski ĒPĒ palaists klajā jau 2014. gadā mūzikas vietnē Soundcloud, taču tagad šo ierakstu glīti var iegādāties un lejupielādēt arī mūzikas vietnē Bandcamp. Visos četros latviski nosauktajos gabalos (Vēlviens, Lādētājs, Jumts 80 un Pilns) nav grūti saklausīt 80. gadu synthpop/new wave ietekmes. Viens tur dzirdēs Dzeltenos Pastniekus (starp citu, Kasetes ir remiksējušas vienu no viņu dziesmām, tāpēc, ļoti iespējams, grupai Pastnieki ir iecienīta grupa), kāds cits - agrīno Jumpravu ar tādām dziesmām kā Ziemeļmeita vai Vēlreiz (tiesa gan, Jumpravai bija arī spēcīgi vokālisti). Protams, tad, ja kaut ko citu šajā ierakstā bez Kasetēm sadzirdēt vispār ir aktuāli. Tikpat labi ĒPĒ var saukt par patstāvīgu pieteikumu latviešu neatkarīgo deju mūzikas vidē, kura, lai cik dīvaini tas nebūtu, izskatās visai patukša.

Foto: www.facebook.com/Kasetes

Mums ir laba, prasmīgi producēta, popmūzika (Dons, Aija Andrejeva, u.c.), interesanti eksperimenti ar funk mūzikas elementiem un analogajiem sintezatoriem (Jānis Stībelis), krāšņa plejāde ar elektronisko mūziku (Kashuks, Mr. Myster, NiklāvZ, Bandmaster, u.c.), kā arī plašam klausītāju lokam pieejama ballīšu mūzika Musiqq vai Gacho, bet tādu sintpopa diskotēku gabalu, kuru izpildītāji nekautrējas savā attieksmē būt arī viegli un pašironiski, ir maz. Šķiet, ka Kasetēm visradniecīgākais būtu virziens, kuru savulaik jau ir sākuši Pastnieki, pludinot kopā absurdus tekstus ar analogo sintezatoru skaņām. Taču pagaidām Kasetes tomēr ir instrumentāla sintezatoru mūzika, kur galvenais trumpis ir struktūrā spēcīgas kompozīcijas, liekot skaņu klucīšos vienu pie otra un neieslīgstot anonīmā peldēšanā pa mākoņiem, kas nereti raksturīga kādam, kurš nesen ir sācis nodarboties ar elektronisko mūziku – bungmašīnām, u.c.

Foto: www.facebook.com/Kasetes

Noskaņās ĒPĒ atgādina 2011. gadā izdoto skaņu celiņu filmai Drive, kurā savu artavu devis gan franču elektroniskās mūzikas pārstāvis Kavinsky, gan ilggadējā sintpopa apvienība no Portlendas, ASV - Chromatics. Tolaik Drive paspēja kļūt par tādu kā kulta ierakstu, izraisot simpātijas vai katrā melomānā, kuram tuva ir 80. gadu estētika ar nostalģiju, polaroīdu fotogrāfijām, viegli rozā mākoņiem un, protams, Deividu Hazelfofu (David Hasselfof) TV seriālā Knight Rider (bez sarkaniem Baywatch pludmales šortiem, bet ar runājošu supermašīnu, kurai piemīt mākslīgais intelekts un spēja atrisināt jebkuru noziegumu). Starp citu, Kasetes rudens pusē sola jau izvērstāku ierakstu, pašlaik strādā pie jaunām dziesmām, tāpat ir visas cerības jau tuvākajos mēnešos dzirdēt viņu koncertus. Sekojiet līdzi un nenokavējiet ironisku deju ballīti.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!