Vai ķirurgiem operāciju laikā būtu jāklausās Mocarta mūzika?

Raksta attēls - Vai ķirurgiem operāciju laikā būtu jāklausās Mocarta mūzika? Ekrānuzņēmums

18.08.2015 / Antra Bērtule

Mūzikas klausīšanās operāciju laikā atslābina ne tikai kaķus, bet arī ķirurgus.

Skandalozi slavenais izdevums Vice media interesanti uzrakstījis par mūzikas klausīšanos ķirurģisko operāciju laikā.

Saskaņā ar Vice datiem,

divas trešdaļas ķirurgu klausās mūziku operāciju laikā.

Taču interesanti ir tas, ka, saskaņā ar Journal of Advanced Nursing datiem, mūzika, kurā dominējošās ir smagas basa līnijas, traucē ķirurgu komunikācijai un drīzāk rosina uz sliktāku operāciju rezultātu.

Pētījuma pamatā bija video novērojumi 20 operācijām 35 stundu garumā, kur 16 no ķirurgiem klausījās drum and bass un līdzīga rakstura elektronisko mūziku. Izrādījās, ka šis žanrs nav labākais, kuru izvēlēties smalkām operācijām, kur katrai kļūdai var būt letāls iznākums.

Tāpat arī citi pētījumu dati liecina, ka mūzikas klausīšanās fonā veicina labākus šuvju veidošanas rezultātus operāciju procesā nekā tajos gadījumos, kad mūzika neskan vispār. Tomēr iegūtie dati nav tik viennozīmīgi, jo ir veikti pētījumi, kur galvenais secinājums ir tāds, ka mūzika operāciju laikā tikai novērš uzmanību no veicamā darba anesteziologu vidū.

Taču vienojošais elements pētījumos ir tāds, ka,

klausoties klasisko mūziku, piemēram, Mocartu, darba rezultāti ir labāki nekā, klausoties smago mūziku vai vācu folku.Vairāk par ķirurgu dzīvi uzzināsi arī šeit: 

 

Ar pilno raksta versiju iepazīsties šeit.

Lai klausītos mūziku fonā Latvijā, ir jāizņem LaIPA atļauja, lai atlīdzību par mūzikas ierakstu izmantošanu saņemtu arī paši mūziķi. Vairāk uzzini šeit. 

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!