Pētījums: kādēļ sporta zālēs visbiežāk skan populāri mūzikas hiti? VIDEO

Raksta attēls - Pētījums: kādēļ sporta zālēs visbiežāk skan populāri mūzikas hiti? VIDEO Foto: Publicitātes foto

12.06.2015 / Antra Bērtule

Britu mūzikas licencēšanas kompānija PPL nesen veikuši pētījumu/aptauju, lai uzzinātu, kādēļ sporta nodarbībās apmeklētāji labprāt izvēlas oriģinālo mūziķu izpildītas dziesmas sporta nodarbību laikā. Kādi ir rezultāti?

Pētījuma laikā tika nofilmēts arī VIDEO, kuru pilnā apmērā vari noskatīties šeit:

Pētījumā piedalījās gan nodarbību apmeklētāji, gan fitnesa industrijas profesionāļi un instruktori, kuri dalījās pieredzē par ikdienas darbu sporta zālēs un to, ka fona mūzika patiešām ir svarīga motivācijai izdarīt labāk un vairāk, vingrojot, minoties uz velotrenažiera vai piedaloties augstas intensitātes treniņos.

Top 40 hiti sporta zālēs - populāri

Taču mūzika fonā vēl nenozīmē labākos rezultātus. Kā norādīja aptaujātie, tieši oriģinālā izpildītās dziesmas, nevis vienkārši kaverversijas, ir tās, kas apmeklētājiem patīk visvairāk. Tā, piemēram, FitPro instruktore Džoanna Vaitfilda atklāj, ka savās nodarbībās izmanto populārāko hitu TOP 40 ierakstus, jo ir grūti izvēlēties vienu žanru, kas patiktu visiem un atbilstu visām gaumēm.

Kādēļ ir svarīgi izņemt licenci par mūzikas atskaņošanu sporta zālēs?

Svarīgs faktors ir arī tas, ka par oriģinālo ierakstu izmantošanu fitnesa zālēs Lielbritānijā un arī Latvijā ir jāizņem ierakstu izmantošanas licence. Tas nozīmē, ka par atskaņošanas reizēm sporta nodarbībās tie mūziķi, kuru ierakstus klausās, saņem atlīdzības, balstoties uz noslēgto līgumu ar mūzikas licencēšanas kompānijām. Lielbritānijā tā ir PPL, bet Latvijā - Laipa jeb Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība.

Sporta zāļu vadītājiem, instruktoriem un entuziastiem: vairāk par līguma noslēgšanas iespējām uzzini šeit!

Patika raksts? Šeit būs 8 interesanti fakti par mūzikas ietekmi uz pircējiem veikalos.

Seko mums Facebook, Twitter un Instagram !

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!