Latvijā radītas mūzikas īpatsvars medijos – par un pret

Raksta attēls - Latvijā radītas mūzikas īpatsvars medijos – par un pret

03.08.2015 / Parmuziku.lv

4.augustā notiks diskusija par Latvijā radītas mūzikas īpatsvaru medijos, kā arī LaIPA Mūzikas patēriņa indeksa otro rezultātu prezentācija.

Jaunākajā Latvijas Izpildītāju un producentu apvienības (LaIPA) un pētījumu kompānijas TNS pētījumā LaIPA Mūzikas patēriņa indekss skaidrota Latvijas iedzīvotāju mūzikas patēriņa attiecība starp ārzemju un latviešu mūziku.

Noskaidrots, ka, lai gan 50% respondenti ikdienā priekšroku dod ārzemju mūzikai, 45% labprāt Latvijas radiostacijās biežāk gribētu dzirdēt Latvijā radītus skaņdarbus.


Ņemot vērā ierosinātos grozījumus Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likumā par Latvijā radītas mūzikas īpatsvara noteikšanu radiostacijās, aktualizējies jautājums par to, kādas izmaiņas šādi grozījumi varētu radīt Latvijas mediju telpā.


Diskusijā tiks apskatītas šadas tēmas:

Vai Latvijas sabiedrībai ir pietiekami pieejama Latvijā radīta mūzika?
Kādas izmaiņas varētu rasties radiostacijām, ja tiktu pieņemts likums, kas nosaka konkrētu atskaņojamo Latvijā radītas mūzikas īpatsvaru?
Vai mūzikas īpatsvara noteikšana attīstītu Latvijas mūziķu sniegumu un ierakstu kvalitāti?


Par šiem un citiem jautājumiem diskutēs:

Liena Grīna - biedrības LaIPA izpilddirektore
Gunta Līdaka - Latvijas Raidorganizāciju asociācijas izpilddirektore
Jānis Žilde - mūzikas žurnālists
Agnese Cimuška - Latvijas Mūzikas attīstības biedrības/Latvijas Mūzikas eksports izpilddirektore
Toms Grēviņš - radio personība un dīdžejs
Aiga Grišāne - Kultūras ministrijas Mediju politikas nodaļas juriskonsulte
Aija Dulevska – Nacionālās Elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes priekšsēdētaja vietniece

Diskusiju vadīs LaIPA valdes loceklis un mūziķis Kārlis Būmeisters.

 

Ja arī Tev ir kāds ar šo tēmu saistīts jautājums, raksti to komentārā! Interesantākos jautājumus uzdosim diskusijas dalībniekiem!

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!