Kuri ir Latvijas populārākie mūzikas festivāli, un kas tos apmeklē?

Raksta attēls - Kuri ir Latvijas populārākie mūzikas festivāli, un kas tos apmeklē?

09.07.2015 / Parmuziku.lv

Piektā daļa jeb 21% iedzīvotāju šovasar plāno apmeklēt vismaz vienu no Latvijā organizētajiem mūzikas festivāliem. Pēc aptaujas datiem, pieci populārākie festivālu galamērķi ir LMT Summer Sound, Positivus, Laba Daba, Piena svētki un Senās mūzikas festivāls.

Nupat veiktais pētījums LaIPA Mūzikas patēriņa indekss sadarbībā ar pētījumu kompāniju TNS atklājis vairākus interesantus faktus par festivāla apmeklētājiem Latvijā.

Vai varēji iedomāties, ka lielākā daļa jeb 40% aptaujāto iedzīvotāju, kas šovasar plāno festivālos piedalīties, ir vecumā no 40 līdz 55 gadiem? Savukārt 27% no tiem, kuri šovasar neplāno apmeklēt festivālus, ir 18 līdz 29 gadus veci.

Tas liecina, ka vecums nebūt nav primārais faktors, kas nosaka cilvēku vēlmi vai nevēlēšanos apmeklēt festivālus, kā to ir pieņemts uzskatīt,

papildina LaIPA izpilddirektore Liena Grīna.

Kā vēsta jaunais pētījums, iedzīvotāju mūzikas festivālu izvēli lielā mērā nosaka pārstāvētais mūzikas žanrs (60%) un izpildītāji (53%), kā arī pasākuma apmeklējumam nepieciešamās izmaksas (50%). Mazāk svarīgas izrādījušās papildu aktivitātes un izklaides iespējas pasākumā (21%).

Būtiskākie iedzīvotāju paustie iemesli neapmeklēt mūzikas festivālus ir finansiāli apsvērumi (36%) un nepatika pret šāda veida pasākumiem un to atmosfēru (30%).  Interesanti, ka tikai 1% iedzīvotāju par iemeslu norādīja savas dzīvesvietas atrašanos pārāk tālu no festivālu norises vietas un nepatiku pret masu pasākumiem kopumā.

Šogad lielākā daļa aptaujāto jeb 27% priekšroku plāno dot festivālam LMT Summer Sound, 22% iecerējuši doties uz Positivus, 16% izvēlējušies Laba Daba, 14% plāno atpūsties Piena svētkos, bet uz Senās mūzikas festivālu ceļu mēros 12% aptaujāto. Iecienīti potenciālo apmeklētāju vidū ir arī tādi festivāli kā Saulkrasti Jazz (11%) un Rīgas Ritmi (9%).

Tāpat aptaujātie atzinuši ne tikai dzīvās mūzikas, bet arī patīkamas fona mūzikas nozīmi pasākumos. Krietni vairāk kā pusei fona mūzika palīdz uzturēt pasākuma atmosfēru un pacilātu noskaņojumu, bet piektai daļai aptaujāto fona mūzika dod stimulu ilgāk uzturēties pasākumā.

Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība (LaIPA) izsniedz atļaujas publiskai mūzikas ierakstu atskaņošanai pasākumos, kas nodrošina iespēju mūzikas izpildītājiem un producentiem saņemt arī taisnīgu atlīdzību par savu darbu izmantošanu.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!