Ietekmīgais britu mūzikas žurnāls NME turpmāk bez maksas

Raksta attēls - Ietekmīgais britu mūzikas žurnāls NME turpmāk bez maksas NME vāku kolāža

10.08.2015 / Antra Bērtule

Viens no ietekmīgākajiem pasaules mūzikas resursiem, žurnāls NME, turpmāk būs pieejams bez maksas. Ko tas vēsta par pārmaiņām medijos?

Pirms nepilna mēneša, jūlija sākumā, britu laikraksts The Guardian jau vēstīja, ka slavenais/skandalozais/ietekmīgais britu mūzikas žurnāls NME turpmāk maina darbības stratēģiju un būs pieejams bez maksas. Vai tas nozīmē drukātās mūzikas preses norietu jeb tomēr vēsta par jaunu sākumu mediju pasaulē? Nav noslēpums, ka arī citi britu laikraksti, piemēram, Time Out, jau kādu laiku darbojas bezmaksas režīmā, piedāvājot avīzes autobusu pieturās, metro stacijās un citās, pilsētām stratēģiski svarīgās, vietās.

 

NME pārdošanas ieņēmumi krītas ik gadu

Svarīgākais iemesls tam ir žurnālu tirāžas pieauguma veicināšana. Ja maksas versijā NME spēja pārdot ap 15 000 iknedēļas eksemplāru, pašlaik izdevēju jaunais mērķis ir vismaz 300 000 ikmēneša tirāža.

Ir skaidrs, ka mūzikas un mediju biznesā nekas nestāv uz vietas, un tam, ka NME pārdošana ik gadus kritās par 20%, ir savas sekas. Paralēli ir plānots attīstīt www.nme.com lapu, piedāvājot informāciju digitāli un pieejamu dažādās sociālo mediju platformās.

 

Drukātā prese mainās uz neatgriešanos

Kā atzinis NME redaktors Maiks Viljams, tad šīs izmaiņas tiek uztvertas kā loģisks solis un turpinājums esošajam NME darbam, atzīstot, ka drukātās preses izmaiņas ir neizbēgamas visos pasaules tirgos. Līdz ar bezmaksas pieeju informācijai arvien mazāk cilvēku vēlas par to izdot naudu, un ar šo faktu ir jārēķinās.

Žurnāla veidotāji sola arī jaunums video saturā un lietotāju pieredzes uzlabošanā. Tas nozīmē arī jaunas NME aplikācijas un digitālos risinājumus - kādus, top uzzināsim jau 18. septembrī, kad bezmaksas izdevums būs pieejams ikvienam lasītājam.
 

Interesanti:


Ko par NME jaunumiem raksta sociālo mediju lietotāji?

Dotajā brīdī tvitera lietotāji ir satraukušies par mūzikas laikraksta izplatīšanas iespējām un to, kādu saturu turpmāk publicēs NME. Tāpat nav skaidrības par to, vai šādi laikraksts nezaudēs esošo un izdevumam uzticīgo auditoriju.

 

 

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!