Aktuāli: Sinhronizācijas tiesību administrēšana nodota kolektīvajā pārvaldījumā

Raksta attēls - Aktuāli: Sinhronizācijas tiesību administrēšana nodota kolektīvajā pārvaldījumā Foto: www.pixabay.com

30.05.2016 / Parmuziku.lv

Šogad spēkā stājušās būtiskas izmaiņas - sinhronizācijas tiesību administrēšana ar pilnvarojumu no tiesību īpašniekiem ir nodota biedrībai LaIPA. Ekskluzīvo tiesību kolektīvais pārvaldījums sniegs abpusēju ieguvumu - aizsargās fonogrammu producentu mantiskās tiesības, kā arī atvieglos darbu televīzijām atļaujas saņemšanai.

Sinhronizācija ir mūzikas ierakstu reproducēšana jeb kopēšana ievietošanai televīziju veidotajos audiovizuālajos darbos, vai pēc televīzijas pasūtījuma - neatkarīgo producentu veidotajos darbos, kas paredzēti raidīšanai televīzijas programmā.

Izņēmuma gadījumi, ko izsniegtās atļaujas neaptver, ir politiska, reliģiska un pornogrāfiska satura raidījumi. Tāpat izņēmums ir fonogrammu izmantošana  filmās, dokumentālajās filmās un īsfilmās, kas netiek raidītas televīziju programmās, un fonogrammu ievietošana komerciālās reklāmās un televīziju pašreklāmās.

Lasīt vairāk

Aicinām fonogrammu producentus parakstīt Vienošanos, ierodoties klātienē vai nosūtot divus parakstītus eksemplārus pa pastu: Biedrība “Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA), Bauskas iela 58-1, Rīga, LV – 1004.

Vienošanās - Sinhronizācija

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!