20 ikoniskas seriālu sākumdziesmas

Raksta attēls - 20 ikoniskas seriālu sākumdziesmas Ekrānšāviņu kolāža

11.07.2016 / Parmuziku.lv

Ievaddziesma ir neatņemama seriālu sastāvdaļa. Tāpat kā cilvēki mēdz citēt seriālu varoņa teikto, dungojam arī to lipīgās melodijas. Zemāk apkopojām 20, mūsuprāt, zināmākās sākuma melodijas. Aicinām komentāros rakstīt dziesmas un seriālus, kas sarastā neparādās.

1. Ķeriet Smartu (Get Smart)

Seriāla galvenais varonis Maksvels Smārts un viņa pāriniece Aģente 99 regulāri nonāca neapskaužamās situācijās, glābjot pasauli no ļaunā, bet mēs vislabāk atceramies aģenta Smārta kurpi, kas tika izmantota kā telefons. Tituldziesmu sarakstījis Ērvins Šatmerijs (Irving Szathmary).

 2. Hameleonu rotaļas (The Bold and the Beautiful)

Hameleonu rotaļas ir visu laiku garākais televīzijas. Seriāls sākās 1987. gadā un šobrīd skatītāji var vērot tā 30 sezonu! Tituldziesmas nosaukums ir “High Upon This Love”. To sarasktījuši Deivids Kurtzs (David Kurtz) un Džeks Alloko (Jack Allocco).

 3. Pilna māja (Full House)

Seriāls par atraitni Deniju Terneru, viņa diviem labākajiem draugiem un centieniem audzināt Denija trīs meitas. Seriāls sākās 1987. gadā. Tituldziesma ir Džesija Frederika (Jesse Frederick) darbs, kurš tapis sadarbībā ar viņa partneri Benetu Salviju (Bennett Salvay) un seriāla producentu Džefu Frenklinu (Jeff Franklin).

4. Precējies, ir bērni (Married with Children)

Precējies, ir bērni ir 11 sezonu garš seriāls. Kā vēsta seriāla nosaukums, tajā tiek atainota vīra Ala Bundija, viņa sievas Mārgaretas "Pegijas" Bundijas un viņu trīs bērnu pārpratumu pilnā ikdiena. Tituldziesmas vārdu autors ir Semijs Kāns (Sammy Cahn), mūziku sarakstījis Džimijs van Hoisens (Jimmy Van Heusen), savukārt to izpilda leģendārais Frenks Sinatra (Frank Sinatra).

 5. Pludmales patruļa (Baywatch)

Seriāls skatītājus priecēja no 1989. gada līdz 2000. gadam. Tajā atainots pludmales patruļas ikdienas darbs, cilvēku glābšana un, protams, mīlestība.

 6. Simpsoni (The Simpsons)

Multene pieaugušajiem par dzelteno Simpsonu ģimenīti tiek veidota kopš 1989. gada un šobrīd skatītāju vērtējumam pieejamas jau 27 sezonas. Tituldziesmas autors ir Denijs Elfmans (Danny Elfman). Šī meldiņa sacerēšanai viņam bija nepieciešamas tieši 3 dienas, 2 stundas, 48 minūtes un 19 sekundes.

 7. Tvinpīka (Twin Peaks)

1990.gada divu sezonu seriāls Tvīnpīka seko FIB aģenta centieniem mazā, īpatnējā Amerikas ciematiņā atrisināt jaunas meitenes slepkavību, sastopoties ar neizskaidrojamiem notikumiem. Režisors Deivids Linčs un komponists Andželo Badalmenti filmas pirmo dziesmu uzrakstīja 20 minūšu laikā.

 8. Smalkais stils – (Keeping up Appearances)

Visi atceras Burkā kundzes nemitīgos centienus ierindoties augstākajās aprindās. Šai ekstravagantajai dāmai, viņas vīram un māsai, kurai ir baseins un istaba ponijam, televīzijas ekrānos līdzi varēja sekot no 1990. līdz 1995. gadam. Tituldziesmas autors ir Nikolas Ingmans (Nicholas (Nick) Ingman).

 9. Soli pa solim (Step by Step)

1991.gada seriāls, kas septiņu sezonu garumā seko Frenka Lamberta, viņa sievas Kerolas Fosteres un viņu daudzo bērnu gaitām. Džese Fredriks, kas uzrakstījis seriāla sākumdziesmu, ir arī autors tādu seriālu džingliem kā Fuller House, Perfect Strangers un citiem.

 10. X faili (The X files)

Seriāla X Faili, ko sāka uzņemt 1993.gadā un turpinājās 10 sezonu garumā, džingls joprojām daudziem 90.gadu bērniem izraisa zosādu un saistās ar pirmajiem soļiem šausmu filmu un seriālu žanrā. Seriālā FIB aģenti Malders un Skallija izmeklē neizskaidrojamas parādības. 2008.gadā iznāca arī pilnmetrāžas filma.

11. Draugi (Friends)

Friends jeb Draugi ir amerikāņu seriāls, ko sāka filmēt 1994.gadā. Seriāls seko sešu divdesmit gadnieku dzīvēm Manhetenā, kopumā 10 sezonu garumā. The Rembrants “I’ll be there for you” tika izvēlēta par seriāla sākumdziesmu. Dziesma atnesa grupai pasaules slavu un ir kļuvusi par vienu no raksturlielumiem 90.gadu mūzikai.

12. Bafija pret vampīriem (Buffy The Vampire Slayer)

1997. gadā iznākušais seriāls par cīņu pret pārdabiskām radībām ātri iemantoja skatītāju mīlestību. Seriāla veidotāji noalgoja slavenus tituldiesmu autorus, kuru uzdevums bija radīt ievaddziesmu, bet ar iznākumu viņi nebija apmierināti. Budžets bija izsmelts, tādēļ nācās algot vietējo grupu. Tā par tituldziesmas autoriem kļuva punk pop grupa Nerf Herder.

13. Alija Makbīla (Ally McBeal)

1997. gada televīzijas ekrānos parādījās Alija Makbīla. Seriāls stāsta par brīvu, skaistu advokāti, kura meklē mīlestību un vietu dzīvē, strādājot vienā firmā ar savu bijušo draugu un viņa jauno sievu. Tituldziesmas “Searchin’ My Soul” ir Vondas Šepardas (Vonda Shepard) dziesma. Autore 1998. gadā izdevusi albumu “Songs from Ally McBeal”.

14. Amulets (Charmed)

Seriāls stāsta par 4 māsām, kuras ir apveltītas ar burvju spējām un izmanto tās, lai glābtu pasauli no ļaunā. Televīzijas ekrānos tas nonāca 1998. gadā. Tituldziesma ir grupas “Love Spit Love” izpildītā “How Soon is Now?”. Tā tika izmantota arī filmā “The Craft” un oriģināli to sarakstījusi britu grupa “The Smiths”.

15. Sekss un lielpilsēta (Sex and the city)

Sekss un lielpilsēta nosaukums raksturo pašu seriālu. Četru draudzeņu, Kerijas, Samantas, Šarlotes un Mirandas dzīvēm skatītāji varēja sekot līdzi no 1998. līdz 2004. gadam. Tituldziesmu sacerējuši Duglass Kuomo (Douglas J. Cuomo) un Toms Findlejs (Tom Findlay) un tā nemainīga bijusi visas 6 sezonas, kā arī vēlāk izmantota abās pilnmetrāžas filmās.

16. Rozvela (Roswell)

Rozvela ir amerikāņu zinatniskās fantastikas seriāls, kas sākās 1999. gada 6. oktobrī un beidzās pēc trim gadiem, 2002. gada 14. maijā. Pasaulslavenā seriāla tituldziesma ir dziedātājas Dido debijas singls ar nosaukumu “Here with Me”.

17. Soprano ģimene (The Sopranos)

Grupas Alabama 3 dziesma “Woke Up This Morning” kļuva par seriāla tituldziesmu, kaut gan režisors sākumā bija pret tās izmantošanu. Līdz šim brīdim ikoniskā dziesma tiek asociēta ar Ņūdžersijas mafijas grupējumiem. 1999.gada seriāls sešās sezonās seko Ņūdžersijas mafijas bosam Tonijam Soprāno, vērojot, kā viņš risina privātas un profesionālas problēmas.

18. Divarpus vīri (Two and a Half Men)

Šis seriāls skatītājus sasniedza 2003. gadā. Tajā stāstīts par Čārlija, viņa brāļa Alana un brāļadēla Džeika ikdienu. Tituldziesma ir ļoti lipīga un, sakarā ar aktieru maiņu un novecošanu, tā ierakstīta vairākas reizes seriāla gaitā. Kopumā aktieriem nācies to pārrakstīt 97 reizes.

19. Kā es satiku jūsu māti (How I Met Your Mother)

Seriālam līdzi sekot varēja no 2005. gada septembra līdz 2014. gada martam. Seriāla galvenais varonis Teds Mosbijs 9 sezonu garumā stāta saviem bērniem ar to, kā iepazinās ar viņu mammu. Tituldziesmu un oriģinālmūziku seriālam sarakstījis Džons Svihārts (John Swihart).

20. Troņu spēles (Game of Thrones)

Šī gadsimta viens no skatītākajiem seriāliem noteikti ir Troņu spēles. Tā ekrānos parādījās 2011. gadā. Seriāla mūziku sarakstījis Ramins Djavādi (Ramin Djawadi).

Bonuss

Ugunsgrēks

Nonākot līdz saraksta beigām nevar nepieminēt vairākas leģendāras pašmāju seriāla “Ugunsgrēks” tituldziesmas.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!