Industrijas Ziņas

No zobenkaujām līdz linu apakšveļai. 10 latviskas lietas taviem Jāņiem

Raksta attēls - No zobenkaujām līdz linu apakšveļai. 10 latviskas lietas taviem Jāņiem Kūsiņš apakšveļa | Exercitus Rigensis |Koka Sūdiņi ar Latviešu Zīmēm

18.06.2015 / Antra Bērtule

Ko varētu uzdāvināt un padarīt šajos Jāņu svētkos? Piedāvājam mūsu izvēli - TOP 10.

1. Jānis Žilde Piekūns skrien debesīs. Jauns Mēness rokgrupas stāsts

 


Retas ir tās reizes, kad latviešu valodā iznāk apjomīga biogrāfija par populārajiem mūziķiem Latvijā. Taču šī grāmata ir pavisam īpaša, jo pirmo reizi vienuviet ir apkopots interesants, daudzveidīgs stāsts par pirmo latviešu folkroka apvienību Jauns Mēness.

Mūzikas apskatnieks Jānis Žilde ir paveicis smalku, iejūtīgu un precīzu darbu Mēness stāstu apkopošanā, tiekoties ar grupasbiedriem un vācot citus vēsturiskos materiālus, kas nepieciešami grāmatai. Ja vēlies šajās brīvdienās ienirt folkroka vēsturē un pārcilāt Jauns Mēness agrīnos ierakstus, šis ir tas brīdis, kad to darīt.

Grāmatas vāka ilustrācijas autors: Ilmārs Blumbergs

Grāmatu meklē lielākajās grāmatnīcās, kā arī vairāk informācijas atradīsi šeit.


2. Exercitus Rigensis vēstures entuziastu apvienības zobencīņas

 

Ja tev šķiet, ka viduslaiki beidzās viduslaikos, tad tā nu gan nav. Šodien Latvijā darbojas krietns skaits ar vēstures pazinējiem, kuri turas kopā, rīko aizraujošas nometnes, veido filmas, utt. Viena no tām ir Exercitus Rigensis, kuri regulāri rīko viduslaiku kauju sacensības un treniņus. Pieteikties var ikviens, kurš vēlas iemēģināt senās zobencīņas un padarboties ar vairogiem. Un, ziniet - izskatās iespaidīgi!

 

3. Riija Līgo kolekcija

 

Mūsu pašu lieliskie linu, keramikas darinājumi, smalkas seģenes, lielās salātu bļodas, sveces, krekli. Plašs piedāvājums ar ziemeļniecisku piesitienu elegantam interjeram.

Iegādājies sev un draugiem.


4. Folkloras un seno cīņu kopas Vilkači CD Jānis

 

Vīriešu dziedamās Jāņu dziesmas ir kaut kas maģisks. Vīru kopa Vilkači nupat nākuši klajā ar svaigu CD Jānis, apdziedot tradicionālos rituālus, Papardes zieda meklēšanu, u.c. Ir vērts!

Iegādājies izdevniecības Lauska interneta veikalā šeit.

 

5. Malduguns alus. Dažādas šķirnes

 


Maza alusdarītava ar garšīgu alu un savdabīgiem alus šķirņu nosaukumiem. Stokholmas Sindroms, Saules Dūriens, Kramplauzis..alus garšām un nosaukumiem nav robežu. Pilnīga Jāņu brīvība!

Iegādājies Berģu Bodē, bārā TAKA, mākslas telpā MALA, un citviet.

 

6. Biļetes uz festivālu LABADABA 2015

 

Augusta sākums, kā ierasts, iezīmējas ar ābolu ražu, siltumnīcu labumiem un, protams, brīvdabas mūzikas un mākslas festivālu LABADABA. Šogad tajā spēlēs lērums labāko latviešu mūziķu, ieskaitot Auļus, Zāli, Nepieradinātā Folka orķestri, Pienvedēja Piedzīvojumus, Rīgas Modes, The Sound Poets, u.c.

Pērc savu festivāla biļeti šeit.

 

7. Madara Cosmetics produkti sejas ādai

 

Jā, tā tas ir. Brīvdienas ir domātas, lai sevi palutinātu ar kādu labu sejas masku vai mitrinošu krēmu, fonā skanot latviskām tautas mūzikas skaņām.

Vasarīgo noskaņu esam uzbūruši, pārējo atradīsi šeit!

 

8. Kūsiņš lina apakšveļa

 

Tad, kad apnīk citi materiāli, talkā nāk lins. Un tautiskās vērtības. Ko tur vairāk gan teikt?

Pasūtīt dažādu modeļu lina stringus vari šeit!

 

9. Veikala Idille produkti Kalnciema ielas tirdziņā

 

Svaigi dārzeņi, daudz un dažādu vietējo zaļumu, zaptītes, krējumi, biezpieni. Ar lociņiem un bez!

Dodies uz Kalnciema ielas tirdziņu sestdienās!

 

10. Koka Sūdiņi ar Latviešu Zīmēm

 

Iegādāties iespējams tiešām visu. Arī koka sūdiņu ar latvisko zīmi, kas uzzīmēta uz parasta koka dēļa ar melnu flomasteru. Maksā tikai 45 eiro!

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!