Linda līdzās savai mīļākajai mūzikai atklāj arī savu kauna mūziku.
Kad uzrunāju Lindu padalīties ar viņas iecienītāko mūziku, apstiprinoša atbilde seko nekavējoties. Vēlāk to papildina arī mazliet komiskas atvainošanās, kā - a, tas nekas, ka tur būs Bībers? Krievu reps? Tāpat arī sekoja vismaz trīs papildinājumu sērijas, jo nu, bāc, paga, es tak nevaru neiekļaut arī šito!! Būtībā - liekas, ka veids kā Linda iesaistījās raksta tapšanā, arī lieliski raksturo Lindu pašu - vienmēr mutuļojošu, enerģisku un ar patīkamu humora izjūtu. Turklāt, jāteic, ka šis ir līdz šim garākais mīļākās mūzikas saraksts mūsu rubrikā, veselas 15 dziesmas un noteikti būtu vēl un vēl.
Linda Vilmansone ir mazliet no visa - no ēdienu žurnālistes, no pavāres, no ēdienu gatavošanas raidījumu vadītājas, no ēdienu gatavošanas eksperimentētājas, no ēdienu baudītājas un mīļotājas. Turklāt, bez liekas pompozitātes, galu galā - viņas mīļākais ēdiens ir desmaizītes!
Ja mana mūzikas liste būtu vienā platē, tā būtu ļoti šizofrēniska plate. Ar mūziku man ir īpašas attiecības. Pārsvarā klausos klusumu, bet brīžos, kad vēlos paklausīties kaut ko skanīgāku, tās parasti ir ļoti mierīgas skaņas. Mūziku lielākoties klausos pārvietojioties ar sabiedrisko transportu, vai no rīta, pošoties savās ļoti svarīgajās darīšanās.Viens no pēdējā laika jaukākajiem atradumiem ir mūzika kaķiem, kas ietver kaķiem tīkamas skaņas, tai skaitā murrāšanu, nelielu ieskatu var gūt šeit. Man ļoti patika.
Linda ir arī dziedājusi korī, bet šobrīd gan ar dziedāšanu biedējot tikai mājiniekus un ķiplokus, timiānu un dilles, kurām mēdzot pat sacerēt dziesmas. Tas izklausoties apmēram šādi. Viņas mūzikas gaumi lielākoties ietekmējot noskatītas un iemīļotas filmas, lūk, šeit ieskats Lindas šizofrēniskās skaņuplates valstībā:
Okei, šis nav no filmas. Bet mani sajūsmina mierīga un skaista mūzika.
Runājot par filmām un mūziku, nevaru nepieminēt Pogo. Lielisku, lielisku mākslinieku, kurš no filmu atgriezumiem, frāzēm un izsaucieniem rada brīnišķīgu mūziku. Šī konkrēti no Charlie Chocolate factory. Dienās, kad gribas paklausīties kaut ko dīvaini skaistu, klausos visu Pogo Youtube kanālu.
Amēlija. Burvīga filma un smalka, smalka mūzika. Gluži kā Amēlija. Var skatīties un klausīties vēl un vēl.
The Royal Tannenbaums (Jāatzīst, ka pateicoties Unai Rozenbaumai un viņas #royalrozenbaums es nu jau regulāri jaucos ar šo filmas nosaukumu). Veigli depresīvi priecīga mūzika. Ļoti patīk.
Seu Jorge iemīlēju noskatoties The Life Aquatic with Steve Zissou. Vēl viena skaista Wes Anderson filma ar izcili jauku mūziku. Neizlikšos, ka daudz ko zinu par šo mūziku, vien to, ka tās ir akustiskas Bovija aranžijas portugāļu valodā, ja tā var teikt.
Es nevarētu teikt, ka esmu Goslinga fane. Es varētu teikt, ka es nevienam neesmu fane (labs borščs varbūt ir izņēmums). Daudzi nemaz nezina un nenojauš, ka Raienam Goslingam ir grupa. Un pat stipri klausāma grupa. Dziesmas ir viegli bailīgas, klipi arī. Man ļoti patīk.
Raiens Goslings arī režisē filmas. Tas, ko es domāju par šīm filmām man pašai vēl nav skaidrs, bet šī dziesma ļoti aizķērās un palika manā dziesmu listē.
Skolā mācījos klasē ar muzikas novirzienu. Tas virziens noteikti kaut ko ir ietekmējis. Man patīk arī dažas klasiskākas meldijas. Piemēram, šī. Tīrs skaistums. Pirms pāris vasarām aizmirsu apmeklēt koncertu Dzimuši Rīgā, slaveni pasaulē, bet pateicoties tam, ka dzīvoju pašā Rīgas centrā, man bija iespēja sadzirdēt šīs burvīgās skaņas atverot logus kādā vasaras vakarā (Tajā pašā, kad es aizmirsu apmeklēt augstākminēto koncertu).
Tas ir Bēthovens Elīzai. Tas ir skaisti.
Es nezinu vai Džastins Bībers jebkad ir stāvējis tuvāk Bēthovenam, bet te nu tas ir. Parasti šādas lietas atklāj anonīmi, kādā tumšā skapī, jo ļaudīm pieņemts kaunēties par popmūziku, bet lielīties ar underground. Tad nu, es nāku ārā no skapja un varu teikt, ka man šī dziesma tiešām iepatikusies. Pie reizes varu atklāt, ka šo kaunu bieži uzņemos uz sevi, jo klausāmies abi ar draugu, bet Džastina Bībera pēdas paliek manā Spotify nospiedumā, ne viņa.
Šobrīd cenšos lasīt Kurta Kobeina biogrāfiju. Smaga un interesanta literatūra. Nav gluži tā, ka deviņdesmito gadu roku labi pazīstu, bet šī dziesma ļoti iepatikusies.
Jāatzīst, ka manu mūzikas gaumi piespiedu un nepiespeidu kārtā ieteikmējis arī mans dzīvesbiedrs, kurš labprāt klausās hip hopu. Tad te viena, kura man šķiet tīri laba. Pat iešu uz koncertu. Un pat uz vietu, kur citā gadījumā noteikti tāpat neietu. Tā kā krievu valoda no manas mutes nebirst kā pērles virtenē, tad šis ir labs veids, lai pamācītos.
Tas, ko esmu iemīļojusi hip hopā ir tās skaisti melodiskās aizmugurītes no senākiem laikiem. Šeit aizmugurīte nav no senatnes, bet skan labi. Šo mēdzu klausīties pat platē.
Pagājušajā gadā draugam Ziemassvētkos uzdāvināju plašu atskaņotāju. Un cik labi, ka tā. Es esmu iepazinusi tik daudz fantastiskas mūzikas.
Linda teic, ka sarakstu varētu turpināt vēl un vēl, bet, lai tas neizstieptos neizmērojami garš, viņa vienkārši piedāvā iepazīties ar viņas mīļāko Spotify plejlisti, kurā var atrast visu šo, kas šeit ir pieminēts un vēl daudz, daudz ko citu.
Šī man ir iemīļota no Vanila Sky filmas, agrāk tā man patika tik ļoti, ka izmantoju šo dziesmu kā modinātāju. Protams, kā jau visi modinātāji, tā apnīk un asociējas ar ideju, kas ir pretēja palikšanai gultā. Lai vai kā, dziesma ir bruvīga, filmā var sadzirdēt arī citas Nacy Wilson dziesmas, arī Garage Beat.