Industrijas Ziņas

Festivāla Laba Daba mākslinieki, kuru uzstāšanos noteikti vērts iekļaut savā sarakstā!

Raksta attēls - Festivāla Laba Daba mākslinieki, kuru uzstāšanos noteikti vērts iekļaut savā sarakstā!

29.07.2015 / Inese Grīnberga

Arī šogad Laba Daba priecēs ar burvīgu atmosfēru un iespēju baudīt labāko, ko sniedz etno-folka, regeja, roka un elektro vibrācijas, apvienojumā ar aizraujošām aktivitātēm visām paaudzēm.

Laba daba ir starptautisks mūzikas festivāls, kas jau septīto gadu notiks LU atpūtas kompleksā Ratnieki Līgatnes pagastā no 31.jūlija – 2.augustam.

Lūk, daži no tiem pašmāju māksliniekiem, kuru priekšnesumus noteiki būtu vērts apmeklēt!

 

PIEKTDIENA

 

The Pink Elephant - Eža skatuve, 19:00

Viena no pirmajām apvienībām, kas iesildīs festivāla atmosfēru ar teicamas kvalitātes rokmūziku - izjustām ģitāras solopartijām, izteiksmīgu un profesionāli nostrādātu ritma sekciju. Šis grupas dzīvais izpildījums tiešām ir ko vērts. Grupai nupat arī izdots albums, kas skanējuma ziņā ir daudz mierīgāks, kā enerģiskais dzīvais priekšnesums.

 

Oranžās brīvdienas - Lāča skatuve, 21:30

Apvienība, kas spēlē latviešu turbo folku, ietver sevī ska, regeju, metālu, roku, disko un citus mūzikas stilus, tiem pievienojot folka elementus. Grupa ir regulāri festivāla Laba Daba viesi un gaidāms, ka lielu daļu programmas aizņems dziesmas no tikko iznākušā albuma Tilti.

 

 

Aurora - Lāča skatuve, 23:00

Grupai Aurora ir senas saknes pašmāju mūzikā, tikai 5 gadus ilgs mūžs, bet ar grandiozu atgriešanās aizvadītajā gadā! Savulaik Aurora paspēja iemantot teju kulta statusu, taču līdz šim nav izdots neviens oficiāls ieraksts. Šī gada rudenī grupa plāno izdot albumu, kurā tiks apkopotas arī vecās un labi zināmās dziesmas. Koncerts festivālā Laba Daba būs viens no pēdējiem šajā vasarā, un nav zināms, vai grupa pēc albuma izdošanas vēl kādreiz apvienosies.

 

Auļi - Lāča skatuve, 2:30

Auļi ir instrumentālas mūzikas grupa, kuras izveidošanas iecere ir apvienot dūdas ar sitaminstrumentiem, izkopjot šāda veida mūziku Latvijā, kas latviešu folkloras materiālos minēta diezgan bieži. Grupas repertuāru veido oriģinālkompozīcijas, latviešu danču un dūdu melodiju aranžējumi, citu Eiropas tautu melodijas, kā arī kompozīcijas sitaminstrumentiem un tautasdziesmu aranžējumi. Uzstāšanās reizēs var dzirdēt īpatnēju tikai Latvijā fiksētu dūdu spēles tehniku (elkoņošanu), kā arī dažādus sitaminstrumentus – vara bungas, pašu gatavotas celma bungas (viena no tām ir lielākā Baltijā), gongus u.c.

 

 

SESTDIENA

 

Nils Īle un Afro Ambient - Eža skatuve, 18:00

Afroambient ir Latvijā pirmā etnoperkusiju grupa, kas darbojas kopš 2001.gada. Tās izveidotājs ir mūziķis Nils Īle, apvienojot savus perkusiju studijas Kanisaifa audzēkņus. Grupas nosaukums Afroambient nozīmē – Āfrikas noskaņas, taču koncertos var saklausīt arī Brazīlijas, Indijas, Austrālijas u.c. noskaņas. Uz to norāda arī daudzveidīgais mūzikas instrumentu klāsts. Katrs koncerts klausītāju piepilda ar pozitīvām vibrācijām. Diez, kāpēc tieši perkusijās ir tāds spēks?

Tapēc, ka visos ir ritms un, kad atgriežās pie saknēm (Latvijā senos laikos bija celma bungas), tad nevar palikt vienaldzīgs!

Einārs Latiševs, perkusionists

 

S.I.L.S. - Suņa skatuve, 19:00

Viens no šī gada pārsteigumiem festivālā viennozīmīgi ir grupas S.I.L.S. apvienošanās. Vēl nav zināms, vai tas notiek tikai ekskluzīvam festivāla koncertam, vai apvienību turpmāk varēs redzēt koncertējam regulāri, bet festivāla organizatoriem ir īpašs prieks, ka pirmais koncerts notiks tieši Laba Daba.

 

 

Gapoljeri - Zaļās pūces miga, 21:00

Lieliska iesildīšanās festivāla noslēguma vakaram jautri noskaņotu aktieru kompānijā!

 

Rīgas Modes - Lāča skatuve, 21:30

Fesivālā Laba Daba šī grupa uzstāsies otro reizi. Nebēdnīgi priekšnesumi, rokenrols sirdī un patiesu stāstu piesātinātas dziesmas ir šo mākslinieku galvenie trumpji.

Mēs sevi neuztveram pārāk nopietni, bet tas nenozīmē, ka mēs neuztvertu nopietni savu mūziku un to, ko darām. Mēs gribam, lai viss ir kvalitatīvi, bet arī paši pie reizes izklaidēties.

Kalvis Bormanis, vokālists, Radio Naba intervijā

 

All Day Long - Suņa skatuve, 2:00

Principā festivāla tradīcija- kārtīga ballīte šķūnī ar vienu no Latvijā vēcākajām vēl aktīvajām ska/punk žanrā spēlējošajām apvienībām. Kopumā grupas kontā vairāk kā 400 nospēlēti koncerti gan Latvijā, gan pārējās Baltijas valstīs, Krievijā, Somijā, Polijā un citur.

Ieskatam, aculiecinieces video:

 

Future Folk Orchestra - Eža skatuve, 3:00

Lieliskam festivāla noslēgumam! Orķestra repertuārā iekļaujas dažādu pasaules vietu un laiku mūzika, ietverot Īrijas, Balkānu, Izraēlas, Āfrikas, Malaizijas, Krievijas, Rumānijas, Igaunijas, Somijas u.c. tautu motīvus, kas sajaucas ar populāriem dažādu vietu un laiku autormūzikas elementiem, filmu mūzikas fragmentiem un pašu grupas mūziķu skaņdarbiem.

 

Elektroniskās mūzikas un DJ priekšnesumu cienītājus priecēs Kraukļa ligzdas programma, savukārt īpaši alternatīvo apmeklētāju sirdis sildīs Ej Apskrieties Prieka Māja.

Pilnu programmu skaties šeit!

 

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!