Britu indie mūzikas zelta laiki

Raksta attēls - Britu indie mūzikas zelta laiki Ekrānšāviņu kolāža

14.09.2015 / Alise Pabērza

Ja Tev liekas, ka vēl pavisam nesen dejoji pie jaunās Arctic Monkeys superdziesmas I Bet You Look Good On A Dance Floor, varu Tevi apbēdināt – tas bija jau pirms desmit gadiem.

Mazliet neticami, bet tiešām ir pagājuši desmit gadi, kopš savus ziedu laikus piedzīvoja britu indie mūzika. Arctic MonkeysBloc Party, Kaiser Chiefs, Babyshambles, Franz Ferdinand un vēl daudzi citi, par kuriem iespējams jau visi ir aizmirsuši (piemēram - The Paddingtons, Delays, Sons&Daughters)

Piedāvājam mazu atskatu uz dziesmām, kuras arī pēc desmit gadiem nav aizmirstas un ir gana iecienītas gan daudzu ārzemju un pašmāju radio stacijās, mūzikas mīļotāju atskaņotājos un dīdžeju spēlētajās ballītēs, kur vienmēr, izdzirdot kādu no šīm dziesmām, deju zāle vienā acu mirklī piebirst pilna ar dejotājiem, kas, piedevām vēl, aizrautīgi dzied līdzi. Nav šaubu, ka šīs dziesmas sevi ir pierādījušas mūzikas pasaulē un netiks aizmirstas arī pēc vēl desmit gadiem. 

 

1. The Killers - Somebody Told Me

Izdots: 15.03.2004. Pārizdots: 16.01.2005.

2. Athlete - Wires

Izdots: 17.01.2005.

3. Bloc Party - So Here We Are

Izdots: 06.02.2005.

4. Stereophonics - Dakota

Izdots: 28.02.2005

5. Kaiser Chiefs - Everyday I Love You Less and Less

Izdots: 22.05.2005.

6. Babyshambles - Fuck Forever

Izdots: 15.08.2005. 

7. Franz Ferdinand - Do You Want To

Izdots: 25.09.2005.

8. Arctic Monkeys - I Bet You Look Good On The Dancefloor

Izdots: 14.10.2005.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!