10 nozīmīgas pasaules populārās mūzikas balvas

Raksta attēls - 10 nozīmīgas pasaules populārās mūzikas balvas Foto: Instagram.com

14.08.2015 / Antra Bērtule

Pavisam nesen izskanēja ziņa par pašmāju smagā roka grupas Relicseed iegūto balvu Independent Music Awards kategorijā Labākais metal/hardcore albums. IMA balva ir ieguvusi popularitāti neatkarīgās mūzikas vidē, un tāpēc arī Relicseed panākumi ir patiešām vērā ņemami.

Taču sapņot nav liegts nevienam mūziķim, un - kādēļ lai tās nebūtu arī citas balvas, kuras kādreiz dzīvē saņemt ? Parmuziku.lv apkopoja TOP 10 pasaules nozīmīgākās popa/electronic/rokmūzikas balvas.

 

Juno AwardsKanādas mūzikas balva Juno ir lielisks sasniegums jebkuram neatkarīgās/indie mūzikas pārstāvim. Balvu pasniedz jau kopš 1970. gada, īpašu uzmanību pievēršot mūziķu jaunradei un inovācijām.

 

 

Mercury PrizeŠo balvu pasniedz kopš 1992. gadā, tās dibinātāji ir British Phonographic Industry jeb BPI. Tie ir svētki dažādu žanru jaunajiem mūziķiem, protams, arī pašiem balvu saņēmējiem. Viņu vidū ir PJ Harvey, Portishead, Arctic Monkeys, Elbow un citi britu mūzikas smagsvari.

 

 

MTV Video Music Award

 

Pasniedz kopš 1984. gada, un, līdz ar to, var teikt, ka balva augusi līdzās pašam video kanālam. To pasniedz par labākajiem sasniegumiem mūzikas video jomā, un būs interesanti pavērot, kā šis stāsts attīstīsies līdz ar pieaugošo digitāli patērējamā satura rādītāju visā pasaulē. Tā teikt, kurš uzvarēs? TV, Youtube vai abi?

 

 

BRIT Awards

 

Šī būtībā ir atbildes versija ASV Grammy Awards, un to pasniedz par izciliem sasniegumiem britu populārajā mūzikā. Balvas saņēmēju vidū ir arī The Beatles, Peter Gabriel, Prince, Oasis, u.c.

 

 

Grammy Awards

 

Pamatoti dēvēta par pasaules populārās mūzikas balvu nr.1., Grammy Awards tomēr ir tas pats kas saņemt Oskaru par saniegumiem kino industrijā. Tā ir arī viena no balvām, kuru pasniedz ASV jau kopš 1959. gada, un saņēmēju vidū ir Ella Fidžeralda, Frenks Sinatra u.c. leģendāri amerikāņu mākslinieki.

 

 

Billboard Music Awards

 

Pasniedz kopš 1989. gadā, un šī ir balva, kuru saņem, pamatojoties uz pārdošanas rādītājiem visā pasaulē. Tātad, labāk pārdotie ieraksti, dziesmas, u.c. kategorijas. 2015. gadā balvu par vislabāk pārdoto albumu saņēma Teilora Svifta ar ierakstu 1989.

 

 

Polaris Music Prize

 

Pasniedz kanādiešu māksliniekiem par izciliem pilnmetrāžas albumiem. Pārsvarā to tomēr saņem jaunie un daudzsološie mākslinieki, piemēram, kanādiešu dziedātāja Feist, Owen Pallett, Arcade Fire, Austra, u.c.

 

 

NME Awards

 

Kā jau kārtīgai britu balvai pienākas, tad 1990. gados lielu daļu saņēma britpopa ēras pārstāvji Oasis, taču līdz ar gadiem NME vienmēr ir turējuši pulsu uz rokmūzikas rokas visā pasaulē, parādot, ko mēs klausīsimies rīt festivālos un koncertos.

 

 

BBC Sound of..

 

Ik gadu BBC Sound of.. ir būtisks industrijas pasākums, kas lielā mērā atspoguļo inovatīvāko un svaigāko, kas notiek tālaika jaunajā mūzikā. Var teikt, tā ir balva par mūziku, kas aktuāla būs pēc vairākiem gadiem. Tā, piemēram, Adele balvu saņēma jau 2008. gadā un lielākos panākumus ieguva pēc tam, bet Sam Smith tagad ir deju ballīšu karalis, kurš saņēma 2014. gadā. Tagad viņiem seko Years and Years, kuri balvu saņēma 2015. gadā. Arī viņiem šobrīd ir lieliski panākumi industrijā.

 

 

Youtube Music Awards

 

Šo balvu ir vērts minēt kaut vai tādēļ, ka tā nemaz nenotiek dzīvē, un tās pārraidi var vērot tikai online. Notiek tikai trešo reizi, un pagaidām par tās likteni vēl nav īstas skaidrības. Balvu pasniedz par labiem Youtube mūzikas videoklipu sasniegumiem.

 

 

 

 

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!