Triana Park: Atmosfēra mūsu koncertos ir lieliska

Raksta attēls - Triana Park: Atmosfēra mūsu koncertos ir lieliska Foto: Publicitātes foto

20.05.2015 / Normunds Vucāns

Grupai Triana Park pēdējie mēneši bijuši ļoti noslogoti – tā ir koncertējusi četrās valstīs un aizvadījusi Latvijas koncerttureneju. Pēc diviem šoviem The Great Escape festivālā uz pāris dienām mūziķi ieradās Latvijā, lai šonedēļ jau atkal dotos uz Lielbritāniju, šoreiz – Liverpūli. Neskatoties uz saspringto grafiku, pēc The Great Escape aprunājos ar grupas līderi Agnesi Rakovsku par nospēlētājiem koncertiem un nākotnes plāniem.

- Festivālā nospēlējāt divus koncertus divu dienu laikā. Kādas šobrīd ir sajūtas?

Esam patīkami pārsteigti par cilvēku pozitīvo reakciju. Pēdējā mēneša laikā esam bijuši Norvēģijā, Turcijā, Lielbritānijā, un ir sakrāti daudz un dažādi iespaidi - gan no koncertiem, gan no pilsētām, kurās apmetāmies. Koncertu laikā centāmies iepazīstināt klausītājus ar sevi un to, ko darām, mums prieks, ka mūs uzņēma tik labi.

- Viss izdevās tā, kā bijāt plānojuši un cerējāt?

Katrā koncertā ir daudz tehnisku lietu, par kurām jādomā, tas zināmā mērā rada stresu. Arī sadzīviski jautājumi tik lielā kolektīvā var radīt galvas sāpes. Mēs mācāmies atdalīt ikdienas lietas no koncerta, tā lai viss, kas noticis pa dienu neietekmētu koncerta kvalitāti, jo ne vienmēr sanāk dzīvot pieczvaigžņu viesnīcās un ēst pusdienās savus mīļākos ēdienus. Pēc visiem lidojumiem un ikdienas kņadas ir ļoti patīkami, ja pilnīgi nepazīstami cilvēki nāk klāt un izsaka komplimentus par to, ko darām.

- Vai kā īpaši gatavojāties The Great Escape, vai arī visu darījāt tāpat kā tikko aizvadītajā Latvijas tūrē?

Koncertu laikā atskaņojām dziesmas, kuras bija dzirdamas tūrē un kuras tūres laikā slīpējām, lai tās festivālā skanētu pēc iespējas labāk. Festivāla setliste nebija tik gara, jo katra uzstāšanās ir ar laika ierobežojumu, spēlējām pēc mūsu domām spilgtākās dziesmas un veidojām maksimāli koncentrētu muzikālo priekšnesumu, lai cilvēkiem rastos par mums interese un lai viņi negribētu pēc pirmās dziesmas doties prom. [smejas]

- Kādas ir atziņas pēc Vislatvijas tūres aizvadīšanas?

Latvijas alternatīvā mūzikas skatuve ir ļoti šaura un īpaši rokmūzikas grupām ne visai pateicīga, jo nav īsti piemērotu vietu, kur spēlēt. Klubi ir vai nu pārāk mazi vai arī stilistiski nepiemēroti tam, ko izpildām. Vienmēr ir bijis prieks uzstāties Liepājas Fontaine klubā, jo tas no tehniskā viedokļa ir lieliski piemērots mūsu žanra mūzikai. Arī uzņemšana un atmosfēra vienmēr koncertos ir lieliska.

- Šis jums ļoti darbīgs laiks – jau pieminēji daudzās valstis, kurās pabijāt, tūlīt dosities arī uz festivālu Liverpūlē. Vai nav grūti tik bieži spēlēt tik atbildīgus koncertus?

Grūti ir ilgāku laiku nespēlēt, bet tad atsākt darīt vēlreiz to pašu. Esam iegājuši labā ritmā un spējam mobilizēties, tehniski esam gatavi un Latvijas tūres laikā ieguvām vērtīgu pieredzi, kā nospēlēt koncertu, piemēram, ja naktī ir gulēts vien trīs stundas.

- Kādi ir tālākie plāni šim gadam? Varbūt festivālu sezonā varam gaidīt kādas jaunas dziesmas?

Jaunas dziesmas plānojam ierakstīt vasarā, un tiem, kas vēlas dzirdēt materiālu no topošā albuma, tad ir jāapmeklē mūsu koncerti, jo dziesmas ir jau iekļautas setlistē. Ceram, ka rudenī varēsim izlaist albumu un priecēt ar to arī potenciālos klausītājus Āzijā.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!