Neon Saturdays: Interese par mums un citām ārzemju grupām patiesi pārsteidza!

Raksta attēls - Neon Saturdays: Interese par mums un citām ārzemju grupām patiesi pārsteidza! Foto: No grupas arhīva

19.05.2015 / Normunds Vucāns

Viena no trijām Latvijas grupām, kas aizvadītajā nedēļas nogalē uzstājās The Great Escape festivālā, bija Neon Saturdays. Pēc otrā no diviem grupas koncertiem uz sarunu aicināju tās līderi Andri Ēveli, lai aprunātos par sajūtām pēc festivāla un tuvākās nākotnes plāniem.

- Kādas ir sajūtas pēc The Great Escape?

Sajūtas pēc jebkura festivāla apmeklējuma vienmēr ir nedaudz pacilājošas. Šajā festivāla bija gods uzstāties arī mums, pat divas reizes. Lieliski pavadījām laiku un baudījām visus labumus, ko piedāvā Braitona. Pats personīgi biju apciemojis Braitonu pirms kādiem diviem gadiem - tā bija parasta lietaina sestdiena. Šoreiz bija savādāk, lai arī visu ceturtdienu pamatīgi lija, atlikusī nedēļas nogale bija saulaina un silta. Neatkarīgi no Anglijas dažkārt interesantajiem laikapstākļiem, pilsēta bija pilna ar mūziķiem un industrijas pārstāvjiem, ko varēja izjust uz katra soļa – visi klubiņi, bāri un koncertvietas bija pilnas, savukārt, ja vēlies dzirdēt labu grupu – stāvi rindā.

 - Abi jūsu koncerti notika pa dienu. Kā pašam liekas, vai tas kaut kādā mērā ietekmēja sniegumu vai publikas atsaucību?

Tiesa, abi koncerti notika pa dienu ap trijiem, četriem pēcpusdienā. Ceturtdien ap četriem notika pirmais koncerts, ārā pamatīgi lija, taču, kad gājām uz skatuves, pie pašas pludmales esošais klubs bija pilns, kas ļāva katras dziesmas beigās sagaidīt pamatīgas ovācijas.

- Kāds vispār bija mērķis, pirms devāties uz Braitonu? Vai maz bija konkrētas lietas, ko gribējāt izdarīt, vai arī braucāt vienkārši parādīt labāko sniegumu, ko varat?

Jā, bija divi lieli mērķi, kas mūsuprāt ir pašsaprotami jebkurā showcase. Pirmkārt, sagatavojām labāko 30 minūšu programmu, ko jebkad esam sagatavojuši. Atceros pat vēl viesnīcas numuriņā pārplānojām dziesmu secību un citas lietas tieši tā, lai tas atbilstu attiecīgā koncerta formātam. Otrkārt, centāmies izdarīt maksimāli visu, kas saistās ar grupas menedžmenta pusi. Tā bija darbošanās divās frontēs, kur jāsaka liels paldies gan džekiem grupā, gan mūsu menedžerei Anglijā Aleksandrai Ēvelei.

- Vai sanāca aiziet arī uz citu grupu koncertiem?

Personīgi biju ieplānojis apmeklēt kādus 5 citu grupu koncertus, taču aizejot uz pirmo, sapratu, ka puse jāsvītro ārā, jo rindas visur garas, un daudzas labas grupas spēlē ļoti tuvos laikos. Sākumā bijām noskatījuši Nothing But Thieves, taču iekšā nemaz netikām, nācās klausīties britu panku duetu Slaves, kas uzstājās pēc viņiem. Sestdienas vakarā apmeklējām Lonely The Brave uzstāšanos, ko biju atklājis jau pērn. Šie vīri dzīvajā radīja pamatīgu enerģijas lādiņu un īstu stadiona sajūtu, lai arī klubiņa ietilpība bija maksimums 200 cilvēki.

- Šobrīd strādājat pie jauna albuma. Kā sokas darbs un kad plānojat atrādīt nākamos gabalus publiski?

Visu ziemas laiku esam rakstījuši dziesmas, spēlējušies ar dažādiem demo un strādājuši pie jaunu skaņu meklējumiem. Šo to no gaidāmā diska noteikti nodosim klausītājiem jau rudenī, taču par precīzu albuma iznākšanas laiku vēl nemāku teikt.

- Visbeidzot, kādi ir plāni un mērķi atlikušajai gada daļai?

Šobrīd aktīvi strādājam pie tūres organizēšanas Anglijā un citās Eiropas valstīs, kur plānojam braukt augustā un septembrī.  Paralēli tam, liekam lielākus un mazākus punktiņus vairākām dziesmām, ko esam iesākuši. Uz ziemu plānojam visus darbus ierakstu studijā.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!