Industrijas Ziņas

Beidzot radīta Hallelujah versija, kas patīk Leonardam Koenam. VIDEO!

Raksta attēls - Beidzot radīta Hallelujah versija, kas patīk Leonardam Koenam. VIDEO! Ekrānšāviņš

13.07.2015 / Parmuziku.lv

Atšķirībā no citām versijām, šo komponists nelūdz beigt izpildīt.

Kopš 2013. gadā mūzikas leģenda Leonards Koens (Leonard Cohen) aicināja izpildītājus visā pasaulē pārtraukt veidot skaņdarba Hallelujah kaverversijas, viņš nevienam nebija sniedzis oficiālu atļauju izmantot savu darbu līdz pat jūnijam, kad šādu godu izpelnījās vijolnieks Robs Landess (Rob Landes). Kopā ar pianisti Aubriju Pičeri (Aubry Pitcher) un divām semplu mašīnām mākslinieks ir radījis patiesi aizkustinošu skaņdarba versiju, kas ir spējusi saraudināt pat tās autoru.

Koens esot uzslavējis duetu par to, cik veiksmīgi tas savienojot tradicionālos instrumentus ar modernajām tehnoloģijām, un viņam nevar nepiekrist, jo, klausoties dziesmu, nepamet sajūta, ka to izpilda četri, nevis viens vijolnieks. Tāpat arī jāatzīmē tas, cik veiksmīgi mūziķi ar instrumentiem spēj aizstāt skaņdarba vārdus, saglabājot tieši to pašu noskaņu, kas valda oriģinālā.

Hallelujah ir viena no visu laiku visvairāk kaverotākajām dziesmām, jo tai ir ierakstīti aptuveni 300 dažādi varianti. Vispopulārākais no tiem, pārspējot pat paša dziesmas autora variantu, padevies traģiski noslīkušajam dziesminiekam Džefam Baklijam (Jeff Buckley) 1994. gadā.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!