Darbu uzsākusi jaunievēlētā LaIPA valde

Raksta attēls - Darbu uzsākusi jaunievēlētā LaIPA valde Foto: 2015. gada 30. marta Kopsapulce

18.05.2015 / LaIPA Biedrība

Šogad pirmā jaunievēlētā valdes sastāva sēde notika aprīļa vidū, kad tika ievēlēts valdes priekšsēdētājs turpmākajiem trīs gadiem.

Šogad valdes priekšsēdētājs tika ievēlēts no producentu vidus, valdes priekšsēdētāja ievēlēšanas kārtība ir noteikta LaIPA statūtos. Valdes locekļiem balsojot, par priekšsēdētāju tika ievēlēta Elita Mīlgrāve.

LaIPA sniegs papildus atbalstu Latvijā radītas mūzikas konkurētspējas veicināšanai

LaIPA biedri 2015. gada 30. marta Kopsapulcē lēma, ka Latvijas mūzikas eksporta un konkurētspējas veicināšanai, biedrībai “Latvijas Mūzikas attīstības biedrība/ Latvijas Mūzikas eksports” arī šogad tiks piešķirts finansējums 3% apmērā no 2014. gadā iekasētajām atlīdzībām pēc administrēšanas izdevumu atskaitījuma. Pēc biedrības aicinājuma piešķirt vēl papildus 1% finansējumu, biedri lēma šī jautājuma izskatīšanu uzticēt jaunās LaIPA valdes sastāvam.

Pēc rūpīgas izvērtēšanas, š.g. 14. aprīļa valdes sēdes balsojumā tika pieņemts lēmums biedrībai „Latvijas Mūzikas attīstības biedrība/Latvijas Mūzikas eksports” piešķirt arī papildus finansējumu 1% apmērā, kā finansiālu atbalstu mūziķiem ceļojumu izdevumu segšanai un dalībai mūzikas industrijas konferencēs, un festivālu skatēs jeb showcase.

Atgādinām, ka 2015. gada 30. martā Jāzepa Vītola mūzikas akadēmijā notika ikgadējā LaIPA biedru Kopsapulce, tās ietvaros tika apstiprināti 2014. gada ieņēmumi un izdevumi, veiktās aktivitātes mērķu sasniegšanai un pieņemts jaunais 2015. gada budžets. Tika ievēlēts arī jauns valdes sastāvs.

LaIPA valdes vēlēšanas notiek reizi trīs gados. Lai nodrošinātu visu LaIPA biedru interešu pārstāvību valdē, tajā darbojas gan producenti, gan izpildītāji, tajā skaitā akadēmiskās mūzikas izpildītāji. Valdes sastāvā ir četri valdes locekļi no izpildītāju vidus, no kuriem divi ir akadēmiskās mūzikas pārstāvji un četri producenti.

Par LaIPA valdes locekļiem, no izpildītāju vidus tika ievēlēts grupu “Melo M” un “Raxtu raxti” mūziķis Kārlis Auzāns, izpildītājs Kārlis Būmeisters, grupas “Prāta Vētra” basģitārists, mūziķis Ingars Viļums un akadēmiskās mūzikas pārstāvis, “DaGamba” čellists Valters Pūce. No producentu vidus LaIPA valdē tika ievēlēta SIA „Mikrofona ieraksti” direktore Elita Mīlgrāve, SIA „Baltic Records Group” vadītājs Arvīds Mūrnieks, Kultūras menedžmenta centra „Lauska” vadītājs Juris Zalāns un grupas “Instrumenti” producente Līva Pētersone.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!