Atskats uz Cabaret uzvedumu "ReLOVEution" + foto galerija

Raksta attēls - Atskats uz  Cabaret uzvedumu "ReLOVEution" + foto galerija Foto: Marina Ignatjeva.

17.01.2016 / Aiga Leitholde

2015. gada nogalē un šī gada pirmajās dienās koncertzālē Palladium Rīga aizritēja projekta Cabaret 12. gada uzvedums “ReLOVEution”, krāšņos koncertnumuros izspēlējot cilvēciskas kaislības. Apmeklējām šīs sezonas pēdējo izrādi, tāpēc drošu sirdi varam atklāt kulminācijas punktus!

Dažādas kabarē interpretācijas mums piedāvā gan teātris, gan kino, taču sākotnēji, 19. gadsimtā, ar vārdu kabarē tiek apzīmēts mākslinieku krodziņš, kur ar improvizētiem priekšnesumiem klātesošos izklaidē mūziķi, dzejnieki, aktieri un dejotāji.

Arī Palladium Rīga godam bija uzburta šī krāšņā 19. gadsimta Francijas krodziņa sajūta, iesākumā ar to, ka galdiņu ierādītāji tevi uzrunāja franciski vai spāniski. Ļaujot viesiem nesteidzīgi iekārtoties un baudīt viens otra sabiedrību, par muzikālo atmosfēru gādāja duets U.K. jeb Ūdrītis un Kronbergs.

Foto:Marina Ignatjeva.

“ReLOVEution” skatuve bija sadalīta trijos plānos – uz paaugstinājumiem spēlēja mūziķi, koncertzāles skatuve galvenokārt bija dejotāju teritorija, bet solistiem - savs balkoniņš, tā arī komiskajos numuros tika iesaistīta skatītāju zāle. “ReLOVEution” muzikālais repertuārs bija pilnīga eklektiska, apvienojot, piemēram, gan šobrīd aktuālu popmūziku, gan latviešu tautas buramo dziesmu. Un katrs no solistiem iemiesoja savu atšķirīgu noskaņu – femme fatale Aija Vītoliņa, dumpinieks Ralfs Eilands un Elza Rozentāle, hipiju karaliene.

 Foto:Marina Ignatjeva.

Manuprāt, viens no skaistākajiem numuriem bija pirmās daļas noslēgumā. Kad Ralfa Eilanda atveidotais a la Jūlijs Cēzars un viņa sekotāji ir krituši kaujā, to dvēseles aprūpē trīs sanitāres-līgavas, kamēr Eilands, jau augšāmcēlies un iejuties nākamā tēlā, dzied Baby, show me your love. Savukārt otrajā daļā absolūtu skatītāju sajūsmu raisīja Ralfa un dejotājas kaislīgais skūpsts Bītlu dziesmas “Come Together” laikā.

Foto:Marina Ignatjeva.

 “ReLOVEution” notikumi iegriež kā kaleidoskopa krāsu ritenis, savukārt kabarē mākslinieki paņems tavu uzmanību tieši tik daudz, lai tev vēl pietiktu uzmanības arī saviem blakussēdētājiem, jo arī viņi ir daļa no tavas vakara izrādes. Galu galā, arī daļa skatītāju sevi sajuta kā daļu no trupas, piecēlušies no galdiņiem, dejoja līdzi noslēguma dziesmām. Un šajā vakarā tas atkal bija noticis - mīlestība (uz savu tuvāko, uz visu skaisto) visus atkal apvienoja - ReLOVEution.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!