Unikāls šedevrs! Durvis vērusi akustiski perfektākā koncertzāle (VIDEO)

Raksta attēls - Unikāls šedevrs! Durvis vērusi akustiski perfektākā koncertzāle (VIDEO) Foto: pixabay.com

26.01.2017 / Parmuziku.lv

Ne vien arhitektūras šedevrs, bet arī bauda ausīm - šī gada 11. janvārī Vācijā, Hamburgā durvis vērusi akustiskā koncertzāle "Elbphilharmonie", kuras zāles ir īpaši piemērotas skaņas balansēšanai.

Šveiciešu arhitektu firma "Herzog" strādājuši roku rokā ar studiju "One to One", lai korāļu rifiem līdzīgā stuktūrā uz grieztiem, sienām un balustrādēm izvietotu 10 000 akustisko paneļu, kas absorbē skaņu vilņus un palīdz tos vienmērīgi virzīt pāri visai zālei.

Par to, lai perfekti sabalansētā skaņa būtu arī skaista, rūpējās akustikas speciālists Jazuhisa Tojota (Yasuhisa Toyota), savukārt "One to One" izveidotājs Bendžamins Korens (Benjamin Koren) izstrādāja algoritmu, pēc kura varētu radīt dažādas formas ģipša šķiedru akustiskos paneļus. Šis algoritms ir piemērots arī citu zālē esošo objektu formas radīšanā, tajā skaitā arī zāles krēslu.

"Elbphilharmonie" centrālajā zālē ir 2015 sēdvietu un zāli apgaismo 1000 ar rokām darinātu spuldzīšu, radot futuristisku efektu, kosmosa kuģa ilūziju.

Avots: wired.com.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!