Redaktores izvēle: 14 mākslinieki, kurus jādzird Tallinn Music Week '17

Raksta attēls - Redaktores izvēle:  14 mākslinieki, kurus jādzird Tallinn Music Week '17 Fotokolāža, Foto autori: H.Spridzāne, A.Požarskis, Im. Urtāns

24.03.2017 / Aiga Leitholde

Mūzikas un urbānās kultūras festivāls Tallinn Music Week norisināsies no 27. marta – 2. aprīlim, šajā laikā iepriecinot ar daudzveidīgu muzikālu programmu, kuru veidos 237 mūziķi no 33 valstīm, tajā skaitā arī Latvijas mūziķi.

31. martā plkst.15:30 un 1. aprīlī plkst. 13:00 TMW City Stage ietvaros un 1. aprīlī plkst. 21:00 Krievu teātrī programmas “Music Night by The Russian Theatre of Estonia” ietvaros uzstāsies Elizabeta Lāce, kas viena no savdabīgākajām solo māksliniecēm. Elizabetas radošais ceļš viņu ir vedis cauri dažādiem mūzikas stiliem – metālam, rokmūzikai, popmūzikai līdz pat akadēmiskajai mūzikai un avangardam. Šobrīd Elizabetas Lāces muzikālie darbi ir daļa no kopējās performances, kas pārkāpj mākslas stilu un arī prāta uzliktās robežas.

1. aprīlī, plkst. 23:30, klubā "Von Krahl" uzstāsies progressive/death metāla grupa Neglected Fields”, kas ir viena no vecākajām un arī zināmākajām Baltijas metālmūzikas grupām. Neglected Fields” mūzika ir intensīva un tehniski precīza, pietuvojoties virtuozitātei.

1. aprīlī plkst. 13:45 TMW City Stage ietvaros un šīs pašas dienas vakarā plkst. 22, kinoteātrī Kino Sõprus programmas “Telia presents: Positivus Festival & I Love You Records stage” ietvaros uzstāsies grupa “Židrūns”. Grupas mūzika lielā mērā ir jautājums attieksmi, kuras saknes meklējamas panku filozofijā. “Židrūna” mūzika ir enerģisks, raupjš roks ar poētisku dzeju latviešu valodā, kuras autori ir paši mūziķi, gan dzejnieki. Grupas albums “Židrūns un tas, ko nevar nest” iekļuvis Eiropas neatkarīgo mūzikas izdevniecību apvienības 2016. gada Top 25.

Kino Sõprus, 2. aprīlī plkst.1 programmas “Telia presents: Positivus Festival & I Love You Records stage” ietvaros uzstāsiesgrupa “DaGamba” - akadēmiski izglītoti mūziķi, kas uzstājas ar rokgrupai raksturīgo dumpiniecisko attieksmi. Grupas daiļradē kopā saplūst klasikā un populārā mūzika - “DaGamba” ir vieni no spilgtākajiem stilistiskā virziena crossover pārstāvjiem Latvijā, kurus novērtē citviet Eiropā, kā arī Krievijā.

Tallinn Music Week ietvaros mūziķi uzstāsies uz vairāk nekā 30 (!!!) skatuvēm, kas atradīsies gan klubos un koncertzālēs, gan nepierastākās vietās, piemēram, grāmatnīcā vai pat kāda dzīvoklī! Festivāla programma piedāvā lielu stilu daudzveidību katrai gaumei.Piedāvāju iepazīties ar 10 mūziķiem, kuru uzstāšanos festivāla laikā es noteikti centīšos noklausīties.

C Duncan (UK)

30. martā “Tallinn Music Week 2017” atklāšanas koncertā dzirdēsim britu komponistu  C Duncan. Viņš vienlīdz labi pārvalda gan klasisko, gan mūsdienu populāro mūziku, kopā savijot kora dziedājumu harmonijas ar guļamistabas studijā tapušajām elektronikas cilpām.

Flamingods (UK)

“Flamingods” ir pasaules mūzikas grupa, kas prot dažādu tautu mūzikas elementus sakausēt ar psihodēlisko roku vai elektronisko mūziku un citiem stiliem. Mūziķi izmanto autentiskus pasaules tautu instrumentus. Grupa uzstāsies 31. martā  programmas “Üle Heli x Nonclassical x C3 Festival x Japan Sound Portrait Night” ietvaros.

Sheep Got Waxed (LT)

“Sheep Got Waxed” - brīvdomīgais muzikālais kolektīvs no Lietuvas ir starp maniem favorītiem. Grupā apvienojušies skoloti džeza mūziķi, kuri mūzikas radīšanā vēlas nojaukt stilistiskās robežas. Aprīkoti ar klasiskajiem instrumentiem, kā arī elektroniskiem efektiem un mūzikas radīšanā viņi pielieto visu savu ķermeni. “Sheep Got Waxed” viena koncerta laikā kopā sapludinās džezu – smago metālu – tehno, atstājot klausītājus izbrīnītus. Grupa uzstāsies 31. martā klubā “KUKU Art Club Hysteria”.

Huoratron (FI)

Arī  “Huoratron” no Somijas neievēro likumus. Viņa radītās mūzikas skanējums ir tumšs un attīstās draudīgās un suģestējošās progresijās. Mūziķis uzstāsies 31. martā “Fullsteam's 15th Birthday Party” ballītē.

WorldService Project (GB)

Britiem “WorldService Project” piemīt humora izjūta un viņi zina, kā radīt pārsteigumu. Grupa kopā sajauc pankroku un džezu, skatītājus iepriecinot arī ar teatrālu priekšnesumu.  “WorldService Project” mūzika ir ritmiski sarežģīta, dinamiska un stilu saplūšanas rezultātā radušās skaņas izbrīnīs. Grupa uzstāsies 31. martā uz džeza mūzikas skatuves “Jazzkaar & Estonian Jazz Union Stage”.

Kirke Karja Quartet (EE)

Pianiste Kirke Karja ir labi zināma Latvijas džeza mūzikas klausītājiem. Mūziķei piemīt izjūta par niansēm un smalkumiem, lai viņas mūziku un priekšnesums klausītājam labi paliktu prātā. Kirkes Karjas kvarteta koncerts notiks 31. martā uz džeza mūzikas skatuves “Jazzkaar & Estonian Jazz Union Stage”.

Joel Sarakula (AU)

Džoels Sarakula popmūzikā dzirdamas atsauces uz 60-to un 70-to gadu soulmūziku, disko mūzikas pirmsākumiem. Tas Sarakula mūziku padara stilīgu, bet, galvenais, interesantāku. 2. aprīlī mūziķis uzstāsies uz  “KUKU Art Club Gardenia” skatuves.

Like A Motorcycle (CA)

“Like A Motorcycle” ir pankroka grupa no Kanādas, kuras sastāvu veido sievietes. “Like A Motorcycle” ir raupjš, skaļš un tomēr arī melodisks pankroks. Nekā lieka – viss labākajās tradīcijās! “Like A Motorcycle” uzstāsies 30. martā klubā “Von Krahl”, 31. martā uz rokmūzikas skatuves “Woodstock/Rockstars Stage”.

Lucidvox (RU)

Krautroka grupa “Lucidvox” no Krievijas ļoti iespējams kļūs par vienu no maniem galvenajiem Tallinn Music Week 2017 atklājumiem. Arī “Lucidvox” sastāvā ir dāmas, kas rada hipnotisku psihodēlosko mūziku, ko papildina vizualizācijas. 1. aprīlī “Lucidvox”  uzstāsies programmas “Üle Heli x Nonclassical x C3 Festival x Japan Sound Portrait Night” ietvaros.

Astrid Swan (FI)

Populārā mūzika nav tikai izklaidējoša. Tā var būt forma, kā var vēstīt arī dziļi personīgus stāstus. Astrīda Svana albumā  "From The Bed and Beyond", dziedot par savām izjūtām pēc pārciestā krūts vēža.  Onkoloģiskās slimības ik dienu pārcieš neskaitāmi daudz cilvēku visā pasaulē. Lai gan "From The Bed and Beyond" stāsts ir smags, muzikāli albums ir iedvesmojošs un dvēseli veldzējošs džeza, soulmūzikas, folka un citu populārās mūzikas stilu sajaukums. Mūziķi 1. aprīlī varēs dzirdēt gan uz TMW pilsētas skatuves, gan Kino Sõprus programmas “Telia presents: Positivus Festival & I Love You Records Stage” ietvaros.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!