Katra balss ir svarīga! Mūzikas autori, izpildītāji un izdevēji aicināti parakstīt petīciju

Raksta attēls - Katra balss ir svarīga! Mūzikas autori, izpildītāji un izdevēji aicināti parakstīt petīciju

30.03.2017 / Parmuziku.lv

Tehnoloģiju uzņēmumi jau gadiem nav izrādījuši pietiekamu cieņu mūzikai - komponistu un dziesmu autoru iztikas avotam. Ja tas tā turpināsies, pavisam drīz komponisti un dziesmu autori nebūs spējīgi radīt mūziku, kas bagātina dzīvi miljoniem cilvēku visā pasaulē.

Visiem mūziķiem, izdevējiem un tiem, kuru mūzika un darbi tiek realizēti digitālās platformās ir iespēja parakstīt Pasaules mūzikas izdevēju konfederācijas ICMP un Eiropas dziesmu autoru un komponistu alianses ECSA petīciju par taisnīgu atlīdzību, kas adresēta ASV kongresa autortiesību komisijai (CRB). Kopā nepieciešamas savākt vismaz 10 000 parakstu.

Petīcija mudina par darba izmantošanu noteikt taisnīgu atlīdzību.

Kāpēc arī Latvijas izpildītājiem un izdevējiem tas ir būtiski? Jo visi lielākie darbu izmantotāji ir lielās ASV tehnoloģiju korporācijas, kas no šiem mūzikas digitālās straumēšanas servisiem (Google, Apple, Amazon utt) gūst vislielāko labumu.

Starptautiskā mūzikas izdevēju konfederācija (ICMP) un Eiropas komponistu un dziesmu autoru alianse (ECSA) uzrunā lielos tehnoloģiju uzņēmumus ar aicinājumu maksāt komponistiem, dziesmu autoriem un izdevējiem taisnīgu atlīdzību par viņu paveikto darbu.

Kā autoru, komponistu un mūzikas izdevēju pārstāvji mēs sekojam līdzi ASV Autortiesību honorāru padomes tiesvedībai, kas noteiks atlīdzību likmes, kuras digitālās straumēšanas pakalpojumu sniedzēji maksās turpmākos piecus gadus. Šīs tiesvedības rezultāts ietekmēs ne tikai ASV mūzikas sektoru, bet arī visu mūzikas industriju kopumā.

ASV kongresa autortiesību komisija (CRB) saņem piedāvājumus no tādiem lieliem tehnoloģiju uzņēmumiem kā Google un Amazon, bet Nacionālā mūzikas izdevēju asociācija (NMPA) un Nešvilas starptautiskā dziesmu autoru asociācija (NSAI) pārstāv mūzikas industriju.

Kamēr Eiropas Savienība cenšas nodibināt taisnīgu tiesību turētāju licencēšanas vidi, mēs varam apsveikt savus kolēģus no Nacionālās mūzikas izdevēju asociācijas un  Nešvilas starptautiskās dziesmu autoru asociācijas un aicināt ASV kongresa autortiesību komisiju ieviest struktūru, kas patiešām adekvāti novērtētu komponistu un dziesmu autoru darbu.

Attīstoties tehnoloģijām, klausītājiem tiek piedāvāts arvien vairāk un vairāk mūzikas. Bet tehnoloģiju uzņēmumi vēlas maksā arvien mazāku cenu par šīs mūzikas izmantošanu. Tāpēc komponisti, dziesmu autori un izdevēji ir spiest cīnīties par sev pienākošo atlīdzību likmēm, iesaistoties dārgā tiesas procesā.

Esi sadzirdēts, lūdzot tehnoloģiju uzņēmumiem maksāt mums taisnīgu atlīdzību par mūsu darbu. Tas ir vienkāršs lūgumus un to izdarīt ir tavās interesēs.

Paraksti petīciju šeit: http://ejuz.lv/cys

Paldies!

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!