Kantri-repa hits pārspēj Billboard ‘‘Hot 100’’ topa rekordu

Raksta attēls - Kantri-repa hits pārspēj Billboard ‘‘Hot 100’’ topa rekordu Lil Nas X Instagram

30.07.2019 / Artis Ķekars

20 gadus jaunā repera Lil Nas X un kantri mūzikas veterāna Billija Reja Sairusa kopīgais remikss hitam ‘‘Old Town Road’’ pārspējis ‘‘Billboard Hot 100’’ rekordu.

Dziesma topa pirmajā pozīcijā atrodās jau 17. nedēļu pēc kārtas, pārspējot iepriekšējo sasniegumu, kad augšgalā noturēties vien par nedēļu mazāk izdevās vasarīgajam 2017. gada Luisa Fonsī , Daddy Yankee un Džastina Bībera kopdarbam ‘‘Despacito’’, ziņo ‘‘Billboard’’.

‘‘16 nedēļu rekords’’ bija neparspēts kopš 1996. gada. Pirms vairāk kā divām dekādēm tik augstu latiņu uzstādīt izdevās Meraijas Kerijas un ‘‘Boyz II Men’’ veikumam ‘‘One Sweet Day’’. Neskatoties uz to, ka ‘‘Despacito’’ bija tuvu, lai latiņu pārspētu, rekordu toreiz izdevās vien atkārtot.

Savā Instagram kontā reperis dalījās ar emocionālu vēstījumu faniem: ‘‘Vai es zināju, ka dziesma spēs aizņemt topa pirmo vietu tik ilgi? NĒ! Bet esmu ļoti pateicīgs par šādu iznākumu. Mazāk kā gada laikā šī dziesma mainīja manu dzīvi un to, kā redzu pasauli sev apkārt. Paldies katram, kas bija daļa no šī piedzīvojuma un, kā jau esmu teicis iepriekš: ‘‘šis ir tikai sākums!’’’’

‘‘Pērnā gada rudenī sāku zaudēt ticību sev, taču reizē meklēju bītus Youtube. Par tekstu domāju katru dienu. Zināju, ka dziesmai vajadzēja būt īsai, asprātīgai, lipīgai un ar hiphopa, kantri mūzikas elementiem,’’ jaunietis dalījās ar sastaptajiem pārdzīvojumiem dziesmas tapšanas procesā.

Jūlija sākumā intervijā ar Amerikas mediju ‘‘TMZ’’ reperis smejoties stāstīja, ka gadījumā, ja izdosies pārspēt topa rekordu, viņš Meraijai Kerijai nosūtīs rožu pušķi.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!