Izdots Andreja Osokina jaunais albums “Two Worlds” jeb “Divas pasaules”

Raksta attēls - Izdots Andreja Osokina jaunais albums “Two Worlds” jeb “Divas pasaules” Foto: Tatjana Vlasova

08.03.2021

Amerikāņu mūzikas izdevniecība “Prima Classic” laidusi klajā pianista Andreja Osokina jauno albumu “Two Worlds” (“Divas pasaules”), kas veltīts diviem izciliem komponistiem – Džordžam Geršvinam un Klodam Debisī. Tas atklāj abus komponistus kā jauna stila klaviermūzikas veidotājus un 20. gadsimta sākumu kā meklējumu un eksperimentu laiku mūzikā.

“Biju ļoti saviļņots, kad “Prima Classic” dibinātāji – mūsu izcilā operdziedātāja Marina Rebeka un brīnišķīgais skaņu režisors Edgardo Vertanesjans – mani uzrunāja ierakstīt solo albumu. Šī ideja, neskatoties uz pandēmijas laika ierobežojumiem, tika realizēta ar milzīgu iedvesmu un enerģiju, un esmu ārkārtīgi priecīgs, ka to novērtē klausītāji visā pasaulē,” atklāj Andrejs Osokins.

 

Jau pirms albuma iznākšanas tajā iekļauto skaņdarbu ieraksti pamanīti un novērtēti pasaulē. Trīs līdz šim izdotie šī albuma singli – Džordža Geršvina skaņdarbs “Rapsodija blūza stilā” un Kloda Debisī “Mēnessgaisma” un “Leļļu kekvoks” no svītas “Bērnu stūrītis” – tika iekļauti nozīmīgajā mūzikas straumēšanas vietnes “Spotify” ieteikto klasiskās mūzikas ievērojamo jaunumu vidū, kurā izcelti izcili ieraksti no visas pasaules. Vairāki skaņdarbi guvuši arī “Apple Music” un “Amazon  Music” mūzikas ekspertu atzinību.

 

Visu 24 albumā iekļauto skaņdarbu izkārtojums ir mērķtiecīgi un konceptuāli pārdomāts, pamīšus piedāvājot abu komponistu meklējumus mūzikas izteiksmes līdzekļu jomā, tādējādi 24 skatos uz jauno laikmetu pēc iespējas spilgtāk atklājot noskaņu, kas valdīja Eiropā un ASV 20. gs. sākumā.

Video Džordža Geršvina skaņdarbam “The Man I Love”, kuru Andrejs Osokins izpilda savā transkripcijā vienai kreisajai rokai.

Ieraksta skaņu režisors un producents ir Edgardo Vertanesjans, kurš gadu gaitā sadarbojies ar neskaitāmiem pasaulē plaši pazīstamiem klasiskās un neakadēmiskās mūzikas mūziķiem un grupām, to skaitā Marina Rebeka, Lučāno Pavaroti, Anderss Miolins, Teilore Svifta, “The Who”, Rianna, Džei Zī, Kanje Vests un daudzi citi.

Edgardo Vertanesjans par albuma tapšanu stāsta: “Mēs Andreju pazīstam jau ilgi un sekojam līdzi viņa karjerai – viņš ir brīnišķīgs pianists, kura talantu ar studijas ieraksta palīdzību vēlējāmies parādīt arī mūsu klausītājiem. Albuma ierakstīšanai veltījām neskaitāmas stundas, lai Andrejs varētu eksperimentēt ar dažādām skaņdarbu interpretācijām, vēlāk izvēloties tās versijas, kas uzrunāja viņu visvairāk. Mūsdienās šāda iespēja ir greznība, jo lielākoties mākslinieki salīdzinoši īsā laikā ieraksta ļoti daudz mūzikas. Mēs esam ļoti laimīgi, ka izvēlējāmies ierakstīt albumu šādā veidā, jo rezultāts ir izdevies lielisks.”

 

Ieraksts veikts Latvijas Radio 1. studijā. Albuma izdevējs ir skaņu ierakstu izdevniecība “Prima Classic”, kuras dibinātāji ir Marina Rebeka un Edgardo Vertanesjans.

 

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!