Igaunija un Somijas mūzikas nozares apvieno spēkus, lai palielinātu eksporta iespējas Japānā

Raksta attēls - Igaunija un Somijas mūzikas nozares apvieno spēkus, lai palielinātu eksporta iespējas Japānā Foto:pexels.com

06.01.2017 / Parmuziku.lv

Somijas un Igaunijas mūzikas industrijas ir apvienojušas spēkus, lai palielinātu muzikālo talantu un mūzikas kompāniju eksporta iespējas Japānas tirgū, informē "Tallinn Music Week".

Šīs sadarbības mērķis ir veicināt Igaunijas un Somijas mūzikas tirgus augstāku kvalitāti, iekļaujot arī citas kultūras un biznesa nozares, šādi kļūstot par pasaulē otro lielāko mūzikas tirgu. Par šī mērķa izpildīšanu rūpēsies eksorta programma Finest Sounds, palīdzot māksliniekiem un uzņēmumiem uzsākt sadarbību, kā arī nostabilizēt savu pozīciju Japānas mūzikas tirgū. Tas tiks panākts, izstrādājot sadarbības modeļus ar citām nozarēm, kas jau ir guvušas panākumus Japānas tirgū (somu/igauņu dizaineriem, tehnoloģiju kompānijām), veicinot abu pušu atpazīstamību.

Projekta ietvaros paredzēts izmēģināt inovatīvu sadarbība modeli starp universitātēm un eksporta kompānijām, attīstot platformu, kuras ietvaros studenti palīdz uzņēmējiem izstrādāt jaunus mārketinga instrumentus.

Paredzēts, ka laika posmā no 2016. - 2019. gadam projekta ietvaros 45 somu un igauņu mūzikas uzņēmēji un mākslinieki tik savesti kopā ar 20 uzņēmumiem, kas pārstāv citu nozari, nodrošinot apmācības, zināšanu gūšanas un sadarbības tīklu veidošanas iespējas. Programmas kulminācija plānota 2018. gadā Slush Tokyo konferences showcase ietvaros. Projekta līdzfinansētājs ir "Central Baltic Programme 2014-2020".

Jau 1980. gadā Japānā panākumus guva somu grupa "Hanoi Rocks’" un viņu pēdās sekojušas arī tādas grupas "Children of Bodom", "Sonata Arctica", "Stratovarius", bet folkmūzikas grupa "Kardemimmit" noslēgusi līgumu ar Japānas lielāko mūzikas izplatītāju. Savukārt Igaunijas neatkarīgie mūzikas izdevēji "Seksound and Õunaviks" sadarbību ar Japānu ir attīstījuši mūzikas izplatīšanas un licencēšanas jautājumos, bet muzikāli atzinību Japānā guvuši igauņu kori.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!