Eminema mūzikas izdevējkompānija iesūdz tiesā ‘‘Spotify’’ par autortiesību pārkāpumiem

Raksta attēls - Eminema mūzikas izdevējkompānija iesūdz tiesā ‘‘Spotify’’ par autortiesību pārkāpumiem

23.08.2019 / Artis Ķekars

Izdevējkompānija ‘‘Eight Mile Style’’, kas atbild par atpazīstamā amerikāņu repera Eminema (īstajā vārdā – Maršals Materss) mūzikas izdošanu, iesniegusi prasību tiesā pret straumēšanas servisu ‘‘Spotify’’.

Mūziķa pārstāvji uzskata, ka zviedru straumēšanas vietne nav saņēmusi atbilstošas atļaujas, lai publicētu repera mūziku un līdz ar to ir atbildīga par vairāku miljardu dolāru lieliem zaudējumiem, vēsta ‘’The Rolling Stone’’.

Publicētajā paziņojumā norādīts, ka straumēšanas serviss izdevējkompānijai tīši maksājis vien daļu no ienākumiem par repera mūzikas atskaņojumiem. Spotify esot pārkāpis arī vairākus Mūzikas Modernizācijas Akta (MMA) punktus, kas Amerikā spēkā stājās pērnā gada oktobrī un tika izstrādāts, lai sekmētu mākslinieku, dziesmu autoru un producentu atlīdzību saņemšanu straumēšanas laikmetā.

‘‘The Fader’’ ziņo, ka Spotify vienu no lielākajiem Eminema hitiem ‘‘Lose Yourself’’ glabājuši īpašā skaņdarbu licencēšanas kategorijā, kuru autortiesību īpašnieki nav zināmi. Mūzikas izdevējkompānijas pārstāvji uzsver, ka straumēšanas vietne nav pat centusies iegūt visas nepieciešamās atļaujas, lai publicētu repera dziesmas, kā arī ‘‘laika gaitā nav tikusi izrādīta nekāda iniciatīva uzzināt, kam īsti pieder tiesības’’. Tā vietā, izdevējkompānija saņēmusi vien daļu no straumējumu patiesajiem ienākumiem.

Kompensācijā izdevējkompānija cer saņemt visus Spotify ienākumus, kas attiecināmi uz repera dziesmām.

Lai gan tie varētu būt pat vairāki miljardi, visticamāk kompānija ar tiesas palīdzību centīsies piedzīt aptuvenos radušos zaudējumus. Tādā gadījumā tie būs 36 miljoni jeb 150 tūkstoši dolāru par katru no repera 243 dziesmām.

Eminema publicists Deniss Denehijs medijem gan norādījis, ka pašam reperim ar prasību nav nekāda sakara, jo izdevējkompānija pieder viņa ilggadējiem producentiem, kas arī piedalījušies vairāku hitu tapšanā un tādēļ ir to tiesību īpašnieki.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!