Eiropas Parlaments pieņem lēmumu par Autortiesību direktīvu

Raksta attēls - Eiropas Parlaments pieņem lēmumu par Autortiesību direktīvu Foto: Sara Kurfeß/ Unsplash

27.03.2019 / Parmuziku.lv

Turpmāk autori varēs iegūt vairāk, tieši no interneta milžiem "YouTube", "Facebook" un "Google News".

Vienošanās mērķis ir radīt vidi, kurā autortiesību turētājiem - īpaši mūziķiem, izpildītājiem un tekstu autoriem - būtu vienkāršāk vienoties par atlīdzību no viņu darbu izmantošanas interneta platformās, kā arī autori un izpildītāji varēs pieprasīt atlīdzību, ko uzskata, ka ir neproporcionāki zema. 

Satraukuma nav ikdienas cilvēkam un vārda brīvība internetā tiks nodrošināta, līdz ar iekļautajiem noteikumiem, kas ļaus augšuplādēt aizsargātus materiālus citēšanas, kritikas, kariķēšanas vai parodēšanas nolūkā.  Tas nozīmē, ka “mēmes” un GIF datnes arī turpmāk varēs izplatīt interneta platformās.

Apstiprinātais direktīvas teksts jāapstiprina dalībvalstīm ES Padomē. Ja dalībvalstis apstiprinās Parlamenta pieņemto tekstu, direktīva stāsies spēkā pēc publicēšanas ES Oficiālajā Vēstnesī. Eiropas Savienības dalībvalstīm būs divi gadi laika, lai īstenotu tās prasības.

 

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!