Aizraujoši! Slepeni mākslas muzejā uzfilmēts mūzikas klips (VIDEO)

Raksta attēls - Aizraujoši! Slepeni mākslas muzejā uzfilmēts mūzikas klips (VIDEO) Ekrānšāviņš

16.02.2017 / Parmuziku.lv

Metropoles mākslas muzejā ASV pa kluso tapis mākslinieces FIN vadītās performanču grupas dziesmas "Daughters" videoklips. Muzejā filmēt ir aizliegts, taču mākslu drīkst fotografēt - šis nosacījums tika attapīgi izmantots.

Tēlojot, ka tiek uzņemtas fotogrāfijas, patiesībā tika filmēta deja, kuras ietvaros arī mākslinieces kļūst par daļu no muzeja telpas, par vienu no skulptūrām.

Performanču mākslā satiekas dažādas mākslas formas - deja, tēlotājmāksla, mūzika un tā tālāk, izzinot savas personīgās un arī savas auditorijas robežas. Performances ir svarīga populārās mūzikas daļa. Piemēram, 1969. gadā Džons Lenons un Joko Ono protestēja pret Vjietnamas karu sava medus mēneša laikā noturot preses konferenci gultā. Arī Lady Gaga ir labās attiecībās ar performanču mākslu un māksliniekiem kā, piemēram, Marinu Abramoviču.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!