15 spēcīgi popa dīvu dueti, kuriem joprojām dungojam līdzi (VIDEO)

Raksta attēls - 15 spēcīgi popa dīvu dueti, kuriem joprojām dungojam līdzi (VIDEO) Ekrānšāviņš

17.02.2017 / Parmuziku.lv

Ķīviņi un dīvu untumi ir jāliek pie malas, jo populārajā mūzikā dubults neplīst. Atskatoties mūzikas topos, popa dīvu kopā iedziedātie singli ir guvuši lielus komerciālus panākumus. Piedāvājam atskatīties uz spilgtiem slavenu dziedātāju duetiem un pat kvartetiem.

Christina Aguilera, Lil' Kim, Mya, Pink - Lady Marmalade

Dziesma "Lady Marmelade"  ir viena no slavenākajām popmūzikas zvaigžņu sadarbībām. Popularitāti iemantoja 2001. gadā, esot Baza Lurmena filmas "Mulenrūža"  skaņu celiņā.

Mariah Carey and Whitney Houston - When You Believe

Popmūzikas dīvu duets "When You Believe" veldzē ar plašu, skaistu diapazonu. Dziesma ir daļa no 1998. gada animācijas filmas "Ēģiptes princis" skaņu celiņa.

Brandy, Monica - The Boy Is Mine

R&B dziedātāju Brendijas un Monikas singls "The Boy Is Mine", kas stāsta par sieviešu sāncensību, 1998. gadā Billboard čārtu 1. vietā noturējās 13 nedēļas!

Beyoncé, Shakira - Beautiful Liar

2006. gada singls "Beautiful Liar" radio topos noturējās divu gadu garumā, tika iedziedāts arī spāņu valodā. Šī dziesma tapusi pavisam racionāli - dziesmu autori uzrakstīja, menedžeri sarunāja un dziedātājas, kā jau īstas profesionāles - iedziedāja.

Britney Spears, Madonna - Me Against The Music

Reiz bija laiki, kad Madonna tika dēvēta par popmūzikas karalieni, savukārt Britnija - par popmūzikas princesi. 2003. gadā tapis abu karalisko godību duets "Me Against The Music", kas vainagojās ar slaveno skūpstu MTV balvu pasniegšanu ceremonijā.

Lady Gaga, Beyoncé - Telephone

"Telephone" video ir krāsām bagāta īsfilma ar asiem sižeta pavērsieniem, ar atsaucēm uz Kventina Tarantino kulta filmu "Pulp Fiction". Patiesībā šo dziesmu Gaga sākumā bija uzrakstījusi Spīrsai, kurai "Telephone" nepatika. Visbeidzot Gāga to iedziedāja kopā ar Beyonce.

Jennifer Lopez, Iggy Azalea - Booty

Dziedātāju lieliskie ķermeņa apveidi un dziesmas ritmi motivē sportiskām aktivitātēm. Dziesma atrodama Lopezas "A.K.A.".

Shakira, Rihanna - Can't Remember to Forget You

"Can't Remember to Forget You" ir popdziesma ar vieglu ska piesistienu, noklausāma kā angļu, tā arī spāņu versijā, jau pirmajā atskaņošanas dienā sasniedza 11 miljonus lielu klausītāju auditoriju.

Madonna, Nicki Minaj - Bitch I'm Madonna

"Bitch I'm Madonna" - savu attieksmi pauž Madonna. Dziesma video piedalās slavenības kā Beyonce, Keitija Perija, Mailija Sairusa, Džeremijs Skots un citi, taču vokālā partnere Madonnai šoreiz ir tikai viena - repere Nikija Mināža.

Jessie J ft. Ariana Grande & Nicki Minaj - Bang Bang

Dziesma "Bang Bang" ir ieguvusi pieckāršu platīna statusu! Kā gan citādi, ja to ir rakstījis slavenais Makss Mārtinss, dziesmas pantiņus apķērīgi sadalot trīs atšķirīgām vokālistēm.

Ariana Grande, Iggy Azalea - Problem

Šo popdziesmu atzinīgi novērtēja ne vien klausītāji, bet arī mūzikas kritiķi, novērtējot atsauci uz deviņdesmito gadu popmūziku. "Problem" saņēmusi sestkārtu Platīna statusu.

Donna Summer un Barbra Streisand - No More Tears (Enough Is Enough)

Septiņdesmito gadu popmūzikas dīvu duetā tapusī dziesma pieskaitāma pie disko mūzikas klasikas. Un tomēr katra dīva savā albumā iekļāva atšķirīgu dziesmas versiju - Strēzandes albumā dziesma bija 11 minūtes gara, savukārt Somersas albumā dziesma bija roķīgākā skanējumā.

Aretha Franklin, Annie Lennox - Sisters Are Doin' it for Themselves

1985. gada dziesma "Sisters Are Doin' It for Themselves" tiek pie feminisma himnām, kuru izpilda "Eurythmics" soliste Enija Lenoksa un džeza dīva Areta Frenklina.

Peaches, Kim Gordon - Close Up

Pēc visa popmūzikas salduma, lai skan īstens sieviešu solidaritātes spēks! Par dīvām Peaches un Kimu Gordonu nenosauksi. Viņas atklāti ironizē par divkosīgajiem standartiem, kādus sabiedrība atzīst par labu esam.

Dāmu Pops - Varbūt rīt

"Dāmu Pops" bija  dziedātāju Ievas Akurateres, Olgas Rajeckas, Maijas Lūsēnas un Edītes Baušķenieces kopprojekts. Tas sākotnēji bija gatavots kā pārsteigums "Mikrofona Aptaujas -89" noslēguma koncertam, taču projekts guva necerētus panākumus, lai turpinātu darbību vēl nākamos trīs gadus.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!