15 filmas, kuras tu atpazīsi pēc to skaņu celiņa

Raksta attēls - 15 filmas, kuras tu atpazīsi pēc to skaņu celiņa Fotokolāža, publicitātes foto

20.01.2017 / Parmuziku.lv

Izsenis kino ir bijis labos draugos ar mūziku. Mūzika filmas sižetam piešķir emocionālās nokrāsas. Dažkārt skaņu celiņš ir viena komponista darbs, taču visbiežāk skaņu celiņu veido dažādu izpildītāju dziesmas. Pārdomāti veidots skaņu celiņš ar laiku uzsāk patstāvīgu dzīvi populārajā mūzikā.

Trainspotting

Dažādās aptaujās "Trainspotting" skaņu celiņš iekļauts Top10 visu laiku labāko sarakstā. Pateicoties filmas skaņu celiņam, daudzi skatītāji iepazina Igiju Popu, Braienu Īno, Lū Rīdu, kā arī grupas "New Order", "Pulp" un "Blur" un citus mūsdienu klasiķus.

Virgin Suicides

Sofijas Kopolas filmas "Virgin Suicides"  skaņu celiņa autori ir franču elektroniskās mūzikas duets "Air". Dziesma "Playground Love" ir skaņu celiņa centrālā tēma, ap kuru tiek veidota muzikāla noskaņu ainava, kuru varēs izbaudīt arī tie klausītāji, kas filmu vēl nav redzējuši.

Dancer in the dark

Larsa von Trīra filmas "Dejotāja tumsā" galvenās lomas atveidotāja Bjorka ir arī lielākās daļas filmas skaņu celiņa autore. Dziesmas apkopotas arī Bjorkas albumā "Selmasongs". Vislielāko atzinību saņēmusi dziesma "I've Seen It All".

Drive

2011. gada filmas "Drive" skaņu celiņu kritiķi atzīmē kā piemēru tam, cik būtiska ir mūzikas loma filmas vienotā kopuma veidošanā. "Drive" skaņu celiņā ietilps dažādu mākslinieku mūzika, bet lielākā daļa skaņdarbu ir Klifa Martineza sarakstīti. Populārākā dziesma - dueta "Desire" izpildītā "Under Your Spell".

Lost Highway

Deivida Linča filmas "Lost Highway" producents ir "Nine Inch Nails" līderis Trents Reznors. Skaņu celiņu veido gan Reznora, gan Andželo Badalamenti, gan Berija Adamsona mūzika, kā arī Deivida Bovija, "Rammstein", Merlina Mensona, Lū Rīda un citu izpildītāju dziesmas.

Into the wild

Drāmas "Into the wild" skaņu celiņa autors ir Edijs Vēders, grupas "Pearl Jam" līderis. Dziesmas ir rakstītas folkmūzikas stilistikā un tās atzinīgi novērtējuši gan klausītāji, gan kritiķi. Zināmākās dziesmas "Hard Sun" un "Society".

Pulp Fiction

Kventina Tarantino "Pulp Fiction" skaņu celiņš ir ieturēts amerikāņu populārās mūzikas labākajās tradīcijās un plūcis par komerciālus panākumus, nonākot Billboard čārtu 21. vietā. Populārākā no dziesmām - Nīla Deimona "Girl, You'll Be a Woman Soon".

The Social Network

Deivida Finčera filmas "The Social Network" ambientā skaņu celiņa autori ir tandēms Trents Reznors un Atiks Ross. Komponistu veikums novērtēts gan ar Oskaru, gan ar Zelta Globusu.

Pūt vējiņi

1973. gada drāmas "Pūt vējiņi" skaņu celiņa autors ir komponists Imants Kalniņš. 1974. gadā komponists par savu veikumu Banku kinofestivālā saņēma balvu Labākais filmas mūzikas autors.

Superfly

"Superfly" ir fanka klasiķa Kērtisa Mainfīlda trešais albums un vienlaicīgi arī filmas skaņu celiņš. Tas ir stāsts par narkomāniju un nabadzību. Šī ir tā reize, kad filma papildina mūziku - "Superfly" ir viens no svarīgākajiem un ietekmīgākajiem soulmūzikas / fanka albumiem.

Tenacious D in The Pick of Destiny

Komēdiju roka duetu "Tenacious D" veido aktieri-mūziķi Džeks Bleks un Keils Glāss. Filma "The Pick of Destiny" ir arī dueta otrais albums. Viesmūziķu satusā piedalījušies rokmūzikas leģendas Ronijs Džeimss Dio, Meat Loaf un Deivs Gols. Albums Billboard čārtos atradies 8. vietā un to no galvas spēs nodziedāt ikkatrs smagā roka fans.

James Bond

Džeimsa Bonda filmas ir slavenas ar savām tituldziesmām, kuras izpildīt ir liels gods, kā arī liela atbildība. Tituldziesmu iedziedājuši Nensija Sinatra, Tina Tērnere, Pols Makartnijs, Džeks Vaits, Adele, Sems Smits un citi izcili dziedātāji.

Slumdog Millionaire

Filmas "Slumdog Millionaire" skaņu celiņa galvenais komponists ir A. R. Rahmans, kura mērķis bija muzikāli sajaukt vecajai un mūsdienu Indijai raksturīgo, un tas viņam labi izdevās. Gala rezultātu atzinīgi novērtēja gan kritiķi, gan klausītāji - dziesma, piemēram, M.I.A. "Papper Planes" bija aktīvajā radio rotācijā.

Vella kalpi

1970. gada režisora Aleksandra Leimaņa filmas "Vella Kalpi" skaņu celiņa komponists ir Raimonds Pauls. Filmas tituldziesma ir daļa no mūsdienu folkloras, kas tiek dziedāta kā Dziesmu svētkos, tā hokeja spēļu sarplaikos.

Pie bagātās kundzes

Komponists Marģeris Zariņš ir daudzu Padomju laika kinofilmu ("Nāves Ēnā", "Ceplis" u.c) mūzikas autors. Šķiet, vislielāko popularitāti iemantojusi mūzika no 1969. gada filmas "Pie bagātās kundzes".

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!