10 noderīgi un asprātīgi ieteikumi no Tallinn Music Week '17 delegātiem

Raksta attēls -  10 noderīgi un asprātīgi ieteikumi no Tallinn Music Week '17 delegātiem Foto: Aivo Jeez

30.03.2017 / Aiga Leitholde

Šodien, 30. marta vakarā notiks Mūzikas un pilsētvides festivāla Tallinn Music Week muzikālās programmas atklāšana, savukārt nākamās divas dienas - 31. marts un 1. aprīlis – mūzikas industrijas pārstāvji apspriedīs konferencē.

Tallinn Music Week rūpējas par delegātu komfortu. Piemēram, lai neapmaldītos Tallinā, meklējot mūzikas klubus, no vienas koncertvietas uz otru delegātus izvadā šim nolūkam paredzēts autobuss. Delegātiem tiek piedāvātas dažādas ekskursijas, iepazīstinot viņus ar pilsētvidi. Festivāls delegātiem paredzējis trīs bārus, kas atrodas “Von Krahl” teātra 2. stāvā, “Venus Club” 2. stāvā un Nordic Hotel Forum hoteļa foajē. Lai piedzīvojums būtu komfortablāks, no savas puses iesaku apģērbties silti! Tallina tomēr atrodas 300 km tuvāk Ziemeļiem nekā Rīga, tāpēc pilsētas vējš mēdz būt ļoti salts.

Apkopoju dažādus ieteikumus (nopietnus un nenopietnus) ne vien no Latvijas, bet arī Igaunijas un citu valstu mūzikas industrijas pārstāvjiem, kas noderēs tiem delegātiem, kuriem šis būs pirmais Tallinn Music Week.

Kā vislabāk sagatavoties Tallinn Music Week (TMW)?

Līsa Lahtmets (Liisa Lahtmets, TMW City stage programmu menedžere): Es ieteiktu pirms TMW labi izgulēties, lai festivāla būtu pietiekami daudz enerģijas. Programma notikumi ir cieši viens pie otra, tāpēc vislabāk to mājās rūpīgi izpildīt. Savas gaitas var saplānot, izmantojot TMW mājas lapā atrodamo aplikāciju. Un tomēr, lai no tiesas izbaudītu festivālu, novēlu arī novirzīties no plāna - negaidīti atklāt jaunu mūziku un satikt lieliskus cilvēkus!

Ko jaunajiem delegātiem šogad noteikti jāapmeklē TMW?

Liena Grīna, LaIPA izpilddirektore: Noteikti ieteiktu apmeklēt TMW piedāvāto konferences programmu un iepazīties ar mūzikas aktualitātēm Baltijas reģionā un Eiropā. Kā arī veidot attiecības ar citu valstu delegātiem gan konferenču, gan delegātu pieņemšanu laikā. 

Manuprāt, ļoti noderīgi būtu sekojoši paneļi un paneļdiskusijas industrijas procesu analīzei: 31.03. “Case study: The Moomin story” tiks analizēts Trollīša Mumina veiksmes stāsts, 1.04. “The Digital Suite. Deals, Dollars & Data – Understanding the Streaming Business” diskutēts par mūzikas digitālo straumēšanu, 1.04. “Organizing an event in the most challenging times”, tiks diskutēts par to, kā mūzika var stabilizēt sabiedrību, 1.04. “Touring the Nordic-Baltic region – jumpstarting the venue circuit” – diskusija par iespējām, kā Baltijas valstu grupām apgūt lielākus tūres reģionus.

Kā vislabāk saplānot savu koncertu programmu?

Maija Tomkalne, festivāla Weekend Festival Baltic mārketinga vadītāja: Es parasti neplānoju - uz vietas skatos programmu. Plānoju tikai, kad devos uz lielākiem šāda tipa festivāliem, piemēram, Nīderlandē. Tam vislabāk noder speciāla aplikācija, kuru, cik zinu, nu izmanto arī TMW.

Marisa Hellranda (Maris Hellrand, TMW starptautisko delegātu koordinatore): Lai festivāla ietvaros paspētu pēc iespējas vairāk, izmanto My Schedule sadaļu tme.ee, kur var atzīmēt interesējošo gan konferences, gan mūzikas programmā. Tomēr rekomendēju atlicināt laiku arī spontānām aktivitātēm. Man vislabākā pieredze, kas saistīta ar mūziku, noteikti nākusi neplānoti. Ļauj brīvi plūst savai zinātkārei, kas atklās tev mūzikas žanrus vai sarunu tematus, par kuriem iepriekš neesi iedomājies. Izbaudi sarunas ar svešiniekiem!

Cik koncertus reāli ir iespējams klausīties TMW ietvaros?

Bruno Roze, izdevniecības “I Love You” mākslinieciskais direktors: Teorētiski būtu iespējams apmēram 10 dienā, kas trīs dienās nozīmētu 30, bet tas ir par daudz priekš trīs dienām. Cilvēks nav bezizmēra, lai tik īsā laikā aptvertu neskaitāmu iespaidu gūzmu. Tāpēc ieteiktu mazāk, bet rūpīgāk izvēlēties, ko tieši klausīties.

Kā neapmaldīties Tallinā, meklējot TMW klubus?

Inese Grīnberga, hiphopa mākslinieku menedžere: Uzlādēts viedtelefons būs vislabākais palīgs jebkurā situācijā. Arī pilsētas kartes TMW nodrošinātajos materiālos katru reizi lieliski noder, dodoties mūzikas medībās. Komunikācijas prasmes, smaids un dažu pieklājības frāžu pārzināšana dažādās valodās tiek augstu novērtēta gan vietējo iedzīvotāju, gan festivāla viesu vidū. Patiesībā, ja izlādējas telefons un ir aizmirsta pilsētas karte, var izlīdzēties tikai ar smaidu un jautājumu uzdošanu, turklāt tādā veidā var tikt arī pie brīnišķīgas festivāla kompānijas un uzzināt par koncertiem, ko nekādā gadījumā nedrīkst palaist garām.

Kura ir vislabākā satikšanās vieta?

Entonijs Zīmans (Anthony Seeman, Beirut Jam Sessions): Vislabākā satikšanās vieta ir hotelis vai arī ballītes, kas parasti notiek pēc koncertiem.

Kā atpazīt delegātus, ar kuriem TMW sarunāta tikšanās?

Agnese CirmuškaLatvijas mūzikas attīstības biedrības/Latvijas Mūzikas eksports vadītāja: Palīdzēs “Sejasgrāmata”  vai Google.

Cik daudz CD patiešām ir vērts ņemt līdzi uz TMW?

Raitis Zgirskis, mūziķu menedžments / LaIPA : Manuprāt, uz mūzikas konferencēm nav vērts ņemt līdz vairāk kā 10 CD. Turklāt, svarīgākais šos CD ir nodot cilvēkiem, kuriem patiešām ir interese iegūt tavu CD. Citādi var gadīties tā, ka bezpersoniski CD iespiežot rokā, otrs cilvēks to tikpat "nejauši" var aizmirst konferences norises vietā.

Uz cikiem likt modinātāju?

Bernadette Karnere (Bernadett Karner, Rhythm&clues77): Ja pie tavas naktsmītnes notiek celtniecības darbi, modinātājam nebūs jēgas. Bet citādā, ieteiktu likt uz plkst. 8 vai plkst.9, atkarībā no tā, kas konkrētajā dienā ir ieplānots.

Kura Tallinn Music Week ietvaros būs klusākā vieta Tallinā?

Henriks Ehte (Henrik Ehte, TMW Estonian Funk Embassy programmas veidotājs) : Tagad, ka TMW ieskandinās arī pilsētas Botānisko dārzu, neesmu drošs, vai pilsētā būs kāda klusa vieta. Iespējams, klusumu varēs baudīt nacionālajā bibliotēkā.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!